Szykują się radykalne zmiany we Wrocławiu. Prezydent chce sprzedać klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Jacek Sutryk
PAP / Maciej Kulczyński / Jacek Sutryk
zdjęcie autora artykułu

Przed drugą turą wyborów samorządowych obecny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział spore zmiany dotyczące funkcjonowania Śląska. To właśnie ten polityk otrzymał najwięcej głosów i właśnie rozpoczął kolejną kadencję. Co to oznacza?

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę (21 kwietnia) w Polsce odbywała się druga tura wyborów samorządowych. W wielu rejonach mieszkańcy ponownie udali się do urn wyborczych. Tak było m.in. we Wrocławiu.

Pierwszą turę wyborów na prezydenta Wrocławia wygrał Jacek Sutryk, który uzyskał 34,33 proc. głosów. Wynik ten był jednak zbyt niski, więc musiało dojść do "dogrywki". Do II tury weszła z nim kandydatka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar - 29,8 proc.

Po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodów okazało się, że w drugiej turze zwyciężył Sutryk, który uzyskał 68,7 proc. głosów. Z porażką musiała pogodzić się posłanka z Trzeciej Drogi. Ta otrzymała 32,2 proc. głosów.

ZOBACZ WIDEO: To będzie robił Neymar po zakończeniu kariery? Ależ forma

Zwycięstwo urzędującego już prezydenta oznacza spore zmiany. Kolejną kadencję Sutryka odczuje Śląsk Wrocław. Przed drugą turą wyborów polityk zapowiedział bowiem radykalną zmianę i mocne ograniczenie finansowania Śląska (czytaj TUTAJ).

- Śląsk Wrocław nie będzie już finansowany z kasy miejskich spółek. Oczekuję, że zarząd klubu będzie skutecznie pozyskiwał środki na działalność drużyny z rynku komercyjnego. Mam nadzieję, że uda nam się sprzedać klub i to prywatny właściciel będzie utrzymywał zespół - powiedział.

Skąd taka decyzja? W mieście pojawiały się głosy, że tak wielki klub, jak Śląsk Wrocław, nie powinien być finansowany przez miasto. Wystarczy wspomnieć, że wrocławskie zoo za wykupienie loży podczas meczów piłkarskich miało płacić klubowi 1,7 mln złotych.

Głównym celem Jacka Sutryka na najbliższe tygodnie jest więc sprywatyzowanie Śląska Wrocław. Dodajmy, że podopieczni Jacka Magiery walczą o mistrzostwo Polski. Zespół zajmuje drugie miejsce ze stratą czterech punktów do lidera - Jagielloni Białystok.

Warto podkreślić, że Śląsk nie jest jedynym klubem, który odczuje zmianę polityki. Podobny problem dotknie żużlową Betard Spartę Wrocław, która otrzymała w minionym sezonie 4 miliony złotych z miasta (Śląsk otrzymał 17 milionów).

Zobacz także: Wymowna reakcja policjanta. Zobacz, co zrobił piłkarz Realu na jego oczach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
clown1
26.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
chce sprzedać Sląsk aby pokryć aferę z zakupem domu ?  
avatar
tejot_tejot
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Po pierwsze Sutryk "sprzedaje" WKS już od przeszło pięciu lat i robi to tak, aby broń Boże klubu nie sprzedać, po drugie Panie Michalski, czymś kompletnie innym jest dofinansowanie na Czytaj całość
avatar
clown1
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
11
3
Odpowiedz
Sutryk to przekleństwo dla Wrocławia niech najpierw rozliczy się willi z basenem na BIskupinie  
avatar
SpartaWTS
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Śląsk może stracić ale Sparta nie straci. Jacek z Andrzejem... Sparta i tak zarabia na siebie ale Jacek nie zakręci kurka z dotacją miasta na żużel.