Ligue 1. Marcin Bułka nie zatrzymał Olympique. Wynik nie ucieszył nikogo

Mecz pomiędzy Olympique Marsylia i OGC Nice zakończył się remisem 2:2. Marcin Bułka nie zdołał zatrzymać przeciwników. Dla marsylczyków był to piąte kolejne spotkanie bez wygranej.

Łukasz Witczyk
 Marcin Bułka WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Zarówno OGC Nice i Olympique Marsylia rywalizują w tym sezonie o awans do europejskich pucharów. Zdecydowanie bliżej realizacji tego celu jest zespół z Nicei, którego ważnym punktem jest Marcin Bułka. Polski bramkarz to ostoja najlepszej defensywy w Ligue 1. Z kolei marsylczycy nie potrafią wyjść z kryzysu i w ostatnich czterech meczach nie odnieśli zwycięstwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 13. minucie OGC Nice objęło prowadzenie po golu Teremasa Moffiego. Po tym trafieniu przyjezdni skupili się na obronie korzystnego rezultatu, a Olympique za wszelką cenę starał się wyrównać. I ta sztuka udała się miejscowym w 31. minucie.

Kapitalnym strzałem popisał się Jonathan Clauss, który dostał piłkę na dwudziestym metrze i huknął bez zastanowienia. Był to na tyle silny i precyzyjny strzał, że Bułka nie miał szans na udaną interwencję. Zresztą Polak miał piłkę na ręce, lecz nie był w stanie odbić futbolówkę.

Do przerwy więcej goli nie padło, ale emocji nie zabrakło. W końcówce pierwszej części gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Faris Moumbanga i Olympique musiał sobie radzić w dziesiątkę.

Jednak to gospodarze zadali kolejny cios. W 55. minucie rzut karny na gola zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk nie dał szans polskiemu golkiperowi. Teraz to goście musieli się rzucić się do odrabiania strat i dokonali tego po nieco ponad kwadransie. Autorem gola był Melvin Bard. Więcej goli już w Marsylii nie padło. To remis, z którego nikt nie może być zadowolony.

Olympique Marsylia - OGC Nice 2:2 (1:1) 0:1 - Teremas Moffi 13' 1:1 - Jonathan Clauss 31' 2:1 - Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 55' 2:2 - Melvin Bard 72'