Polski bramkarz rozstaje się z klubem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
zdjęcie autora artykułu

Dobiega końca pobyt Bartosza Białkowskiego w Millwall FC. Klub zapowiedział rozstanie z jednokrotnym reprezentantem Polski.

Przez większą część kariery Przez większą część kariery uczestnik MŚ 2018 występował na Wyspach Brytyjskich. Jest byłym bramkarzem takich klubów jak Southampton FC, Ipswich Town, Barnsley FC czy Notts County. Od 2019 roku broni barw Millwall FC.

Niestety, zimą osłabła pozycja Bartosza Białkowskiego w hierarchii bramkarzy. Jednokrotny reprezentant Polski uzbierał 14 występów i cztery czyste konta w tym sezonie The Championship. Powoli musi rozglądać się za nowym pracodawcą.

W piątek klub oficjalnie zakomunikował, że wygasający latem kontrakt Białkowskiego nie zostanie przedłużony. Przedstawiciele drugoligowca gorąco podziękowali za współpracę 36-latkowi pochodzącemu z Braniewa.

- Bart był fantastycznym zawodnikiem Millwall przez pięć sezonów spędzonych z nami, zarówno pod względem występów na boisku, jak i osobowości i profesjonalizmu na treningach. Dziękujemy mu za wszystko, co dla nas zrobił i życzymy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość. Bart zawsze będzie mile widziany na The Den jako bliski przyjaciel klubu i ulubieniec kibiców - klubowe media cytują słowa Alexa Aldridge'a, dyrektora działu piłki zawodowej i skautingu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Białkowski zapisał się w historii Millwall FC. Łącznie zgromadził aż 169 występów w barwach tej drużyny. Warto dodać, że w 2021 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu.

Czytaj więcej: "Profil idealny do kadry". Probierz ściągnie posiłki zza oceanu? Kiedy Real może zdobyć tytuł? Sprawdź możliwe scenariusze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty