Rozwiedli się, ale nadal utrzymują kontakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Europa Press/Europa Pres / Sara Carbonero i Iker Casillas (rok 2013)
Getty Images / Europa Press/Europa Pres / Sara Carbonero i Iker Casillas (rok 2013)
zdjęcie autora artykułu

Iker Casillas obchodzi w poniedziałek 43. urodziny. Przez wiele lat celebrował je ze swoją ukochaną Sarą Carbonero. Para jednak rozwiodła się, ale nadal utrzymuje kontakty.

W tym artykule dowiesz się o:

Sarę Carbonero zna każdy Hiszpan, a Iker Casillas jest popularny na całym świecie. To jeden z najlepszych bramkarzy w historii futbolu. Nic więc dziwnego, że ich życie prywatne było śledzone przez miliony ludzi.

Poznali się w 2009 roku na Pucharze Konfederacji. Carbonero pracowała wówczas jako dziennikarka telewizyjna. Magazyn FHM uznał ją za najseksowniejszą reporterkę na świecie.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Na przełomie 2009 i 2010 roku dziennikarka zaczęła się regularnie spotykać z Casillasem. Przez wiele lat trafiali na czołówki gazet. Bardzo głośno było o ich sytuacji podczas mistrzostw świata w RPA, gdy podczas wywiadu na żywo Casillas pocałował Carbonero.

W 2014 roku urodził się ich pierwszy syn, a dwa lata później drugi. W 2016 roku para postanowiła wziąć ślub, jednak małżeństwo nie przetrwało próby. W 2021 roku doszło do rozwodu.

"Zarówno ja, jak i Sara, jesteśmy niezwykle dumni z rodziny, którą jesteśmy i że mogliśmy dzielić się miłością, która napełniała nas szczęściem przez te wszystkie lata związku. Dzisiaj nasza miłość jako pary podąża różnymi drogami, jednak nieodległymi, ponieważ będziemy razem kontynuować cudowne zadanie bycia oddanymi rodzicami, tak jak to robiliśmy do tej pory. To bardzo przemyślana decyzja, którą podejmujemy za obopólną zgodą. Szacunek, przywiązanie i przyjaźń pozostaną na zawsze" - pisali w mediach społecznościowych.

Para bardzo mocno się wspierała - zwłaszcza w 2019 roku, gdy podczas treningu Casillas doznał zawału serca. Niedługo później lekarze wykryli u Carbonero złośliwego guza jajnika. Prezenterka przeszła wówczas operację.

Nawet po rozwodzie zarówno Casillas, jak i Carbonero składali sobie publicznie życzenia urodzinowe.

Sara Carbonero ma dzisiaj 3,5 mln obserwujących na Instagramie. Casillas ma ich ponad 20 mln. Jest żywą legendą Realu Madryt - zagrał dla tego klubu 725 razy. Trzykrotnie wygrywał z Królewskimi Ligę Mistrzów, pięć razy mistrzostwo Hiszpanii. Jest dwukrotnym mistrzem Europy i mistrzem świata z reprezentacją Hiszpanii. W narodowych barwach zagrał aż 167 razy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty