Gwiazdy zjadą do Krakowa. Wszystko w szczytnym celu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Arkadiusz Głowacki i Maciej Stolarczyk
Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Arkadiusz Głowacki i Maciej Stolarczyk
zdjęcie autora artykułu

W stolicy Małopolski połączą pasję z pomaganiem. Na stadionie Garbarnii wybrzmi pierwszy gwizdek wyjątkowego pojedynku, którego celem będzie coś znacznie ważniejszego niż wyłonienie zwycięzcy.

Już 18 maja na stadionie Garbarnii Kraków (ul. Rydlówka 23) odbędzie się wyjątkowy mecz, w którym Słodka POLSKA zmierzy się z Black Stars. W obu zespołach nie zabraknie głośnych nazwisk, w tym m.in. byłych reprezentantów Polski.

Pierwszą z ekip będą tworzyli m.in. Bartosz BosackiMarcin WasilewskiArkadiusz Głowacki czy Maciej Stolarczyk. Ale znanych osobowości nie zabraknie także po drugiej stronie murawy. W drużynie przeciwnej zagra bowiem chociażby były zawodnik Manchesteru United, Eric Djemba-Djemba.

Ponadto, gośćmi honorowymi będą trzy legendy polskiej piłki, mianowicie Włodzimierz LubańskiGrzegorz LatoStefan Majewski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Cała impreza ma jasny cel - wsparcie finansowe osób cierpiących na mukowiscydozę. Za akcję odpowiada fundacja Mukohelp, która na co dzień pomaga dzieciom i dorosłym mierzącym się z tą chorobą.

Inaczej zwane zwłóknienie torbielowate najczęściej prowadzi do zaburzeń czynności płuc, jelit, trzustki czy wątroby. Szacuje się, że w Polsce mierzy się z nim 1800-2000 obywateli. Niewykluczone jednak, że suma ta jest znacznie wyższa.

Początek spotkania charytatywnego zaplanowano na godzinę 12:00. W programie wydarzenia nie zabrakło także miejsca na spotkanie z piłkarzami, które z kolei ma się odbyć o 15:00.

Pełny harmonogram wydarzenia:

10:00 - Przybycie piłkarzy oraz trening, 12:00 - Rozpoczęcie meczu, 14:00 - Poczęstunek 15:00 - 17:00 - Spotkanie z zawodnikami

Wrze w Juventusie. "Decyzja w ciągu najbliższych godzin" Jednak nie Raków? Papszun może objąć mistrza kraju

Źródło artykułu: WP SportoweFakty