Wrze w Juventusie. "Decyzja w ciągu najbliższych godzin"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alessandro Sabattini / Massimiliano Allegri (tyłem) i Arkadiusz Milik
Getty Images / Alessandro Sabattini / Massimiliano Allegri (tyłem) i Arkadiusz Milik
zdjęcie autora artykułu

Coraz większe iskry lecą na linii Juventus - Massimiliano Allegri. Okazuje się, że 56-latek z posadą trenera może pożegnać się już w najbliższych godzinach. Jego następca jest już wybrany.

O tym, że najważniejszym postaciom w Juventusie nie jest "po drodze" z Massimiliano Allegrim, wiadomo nie od dziś. Szerokim echem odbiło się m.in. zachowanie trenera względem dyrektora sportowego Cristiano Giuntolego po finale Pucharu Włoch.

"Mediaset" odnotowało, że szkoleniowiec miał krzyczeć w jego stronę: "wynoś się!".

Jak na wszystko zareagował Allegri? - Nic się nie stało, świętowałem z drużyną i kibicami. Bardzo szanuję klub i jego ludzi - skwitował wszystko 56-latek cytowany przez calciomercato.com.

Wydaje się jednak, że mógł to być ostatni epizod Allegriego w Juventusie. Wiadomo było, że Włoch opuści Juventus po sezonie 2024/2025. Teraz okazuje się, że na swojej posadzie może spędzić nie jeszcze kilka tygodni, a kilka chwil.

"Juventus w ciągu najbliższych godzin zadecyduje o możliwości zwolnienie Massimiliano Allegriego ze skutkiem natychmiastowym. To kwestia czasu" - poinformował na platformie X Fabrizio Romano. "Jak informowałem Allegri zostanie zwolniony; może się to wydarzyć teraz lub na koniec sezonu" - dodał.

W podobnym tonie piszą w piątek również włoskie media. "AllegrExit" - tak sprawę komentuje "La Stampa". "Żegnaj trucizno" - to z kolei mocne hasło z "La Gazzetta dello Sport".

Wiadomo, że w przypadku natychmiastowego pożegnania z Allegrim jego stanowisko - tymczasowo - miałby zająć Paolo Montero.

Co potem? Nowym trenerem Juve miałby zostać Thiago Motta, który już otrzymał ofertę pracy w tym klubie. Ten kapitalnie sprawdza się w roli szkoleniowca w ekipie Bologna FC, która wywalczyła awans do Ligi Mistrzów.

Zobacz także: Hiszpańskie media piszą o Lewandowskim. "To mu się nie podoba" Wstyd. Legenda przenosi się do Rosji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty