Mbappe poszedł na całość. Wydał fortunę podczas licytacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by Julien Hekimian/Getty Images/ https://x.com/LMDPSG / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Photo by Julien Hekimian/Getty Images/ https://x.com/LMDPSG / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
zdjęcie autora artykułu

Gwiazdy Paris Saint-Germain wzięły udział w aukcji na rzecz fundacji paryskiego klubu. Kylian Mbappe był najważniejszym "graczem" wieczoru.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek (16.05) wieczorem piłkarze Paris Saint-Germain spotkali się na Place Vendome (jednym z najsłynniejszych placów w Paryżu) podczas aukcji na rzecz Fundacji Paris Saint-Germain "Paris For Good".

Jak pisze dziennik "Le Parisien", gwiazdy PSG m.in. licytowały duży obraz, przedstawiający króla piłki nożnej - Brazylijczyka Pelego. Autorem dzieła jest Alexandre Hopare, 35-letni malarz z regionu Ile-de-France.

Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 5 tys. euro, ale kwota bardzo szybko wzrosła do 300 tys. W ostatecznej rozgrywce na polu bitwy zostało dwóch piłkarzy - Achraf Hakimi i Kylian Mbappe.

Aukcję ostatecznie wygrał Mbappe, który wylicytował obraz za kwotę 520 tys. euro (ok. 2,22 mln złotych). Gazeta podkreśla, że kapitan reprezentacji Francji bardzo cenił sobie znajomość z Pelem, z którym utrzymywał stosunki przyjacielskie do momentu jego śmieci w 2022 r.

Ogromna suma, za jaką Mbappe nabył obraz, została odebrana w środowisku jako miły gest sportowca dla klubu z Paryża, z którym żegna się w tym sezonie.

Zobacz: Wiedziałeś to o Mbappe? Nowy serial dokumentalny zdradza kilka ciekawostek Mbappe coraz bliżej Realu Madryt. Są nowe informacje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty