Jose Mourinho porozumiał się z nowym klubem. Poprowadzi Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Jose Mourinho
Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Jose Mourinho
zdjęcie autora artykułu

Jose Mourinho jest o krok od powrotu na ławkę trenerską. Jak donosi Gianluca Di Marzio, Portugalczyk porozumiał się już z Fenerbahce, z którym ma podpisać dwuletnią umowę.

W tym artykule dowiesz się o:

Mourinho pozostawał bezrobotny od stycznia, kiedy to po 2,5 roku został zwolniony z AS Romy. Wszystko wskazuje jednak na to, że "The Special One" jest już gotowy na powrót do pracy.

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Portugalczyk porozumiał się już z Fenerbahce, z którym ma podpisać 2-letni kontrakt, a oficjalne ogłoszenie ma być kwestią godzin. Jak podkreśla Di Marzio, kluczową rolę w zakontraktowaniu Mourinho odegrał jego rodak - Mario Branco, który pełni rolę dyrektora sportowego stambulskiego klubu.

Mourinho na ławce Fenerbahce zastąpi Ismaila Kartala, którego kontrakt wygasł wraz z końcem sezonu. Pod wodzą Kartala, Fenerbahce, choć zdobyło 99 punktów w lidze, zajęło 2. miejsce, tracąc 3 oczka do mistrzowskiego Galatasaray.

W Turcji Mourinho będzie współpracował z wieloma uznanymi gwiazdami europejskiej piłki jak Edin Dżeko, Dusan Tadić czy Fred. Jedną z czołowych postaci drużyny jest także Polak - Sebastian Szymański.

Czytaj także:  - Polak błysnął w derbach Stambułu [WIDEO]Ederson wyprzedził Schmeichela

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty