Kryzysowe działanie na kolejkę przed końcem. Radomiak ma trzeciego trenera w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Radomiak Radom / Na zdjęciu: Bruno Baltazar został nowym trenerem Radomiaka Radom
Materiały prasowe / Radomiak Radom / Na zdjęciu: Bruno Baltazar został nowym trenerem Radomiaka Radom
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę pracę w Radomiaku Radom stracił Maciej Kędziorek. Dzień później klub zaprezentował nowego szkoleniowca. Na kolejkę przed końcem sezonu drużynę objął Portugalczyk Bruno Baltazar.

W tym artykule dowiesz się o:

Sezon w Radomiaku Radom w roli trenera rozpoczynał Constantin Galca. Został jednak zwolniony pod koniec listopada i w jego miejsce zatrudniono Macieja Kędziorka.

Powiedzieć, że eksperyment nie wypalił, to jak nic nie powiedzieć. Przypomnijmy, bilans trenera Kędziorka w Radomiaku jest fatalny: 5 zwycięstw, 4 remisy i 8 przegranych, bramki 22:35. Więcej goli w tym okresie stracił wyłącznie ŁKS Łódź. Radomiak zdobył zaledwie 19 punktów, co daje mu trzecie miejsce od końca.

I trener Kędziorek stracił pracę... na kolejkę przed końcem sezonu. Stało się tak po przegranej ze Śląskiem Wrocław 0:2. Wtedy też Radomiak stracił szansę na wypełnienie limitu 3000 minut młodzieżowców.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Radomiak zareagował bardzo szybko i w poniedziałek klub zaprezentował nowego szkoleniowca. Został nim Bruno Baltazar. Klub nie poinformował jak długi podpisał kontrakt.

Bruno Baltazar zadebiutuje w najbliższy weekend przy okazji domowego spotkania z Widzewem Łódź. Radomiak musi zdobyć przynajmniej jeden punkt, by zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

46-latek był ostatnio trenerem Botewa Płowdiw. Poprowadził drużynę w piętnastu meczach bułgarskiej ekstraklasy, z których wygrał trzy. Średnia punktowa wyniosła 0,87 na mecz. Był też m.in. asystentem trenera Nottingham Forest.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty