Znany trener obejrzał film Góralskiego. Wymowny komentarz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Jacek Góralski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jacek Góralski
zdjęcie autora artykułu

Jacek Góralski przypomniał o sobie całej Polsce po awansie do II ligi z Wieczystą Kraków. W niechlubny sposób, bo głośno jest o filmie, w którym opróżnia butelkę wódki. Trener Bogusław Kaczmarek w rozmowie z "Super Expressem" nie ukrywa oburzenia.

W miniony weekend Wieczysta Kraków w końcu dopięła swego i zapewniła sobie awans do II ligi. To było kwestią czasu, widząc, ile pieniędzy zainwestowano i jakich piłkarzy ściągnięto do klubu z Małopolski. Jedną z gwiazd jest Jacek Góralski, który jeszcze niedawno był ważną postacią w reprezentacji Polski.

31-latek rok temu wybrał piłkarskie peryferia i z niemieckiego VfL Bochum trafił do III ligi polskiej. Po awansie przypomniał o sobie kibicom, ale w niechlubny sposób. W sieci zawrzało, gdy piłkarz opublikował film, w którym pokazał, jak świętował awans.

Na nagraniu widzimy Góralskiego, który na jeden raz opróżnia butelkę wódki. Musiał liczyć się z tym, że taka forma celebracji sukcesu spotka się z ogromną krytyką. Oburzony jest m.in. Bogusław Kaczmarek, który przez wiele lat był cenionym trenerem w polskim futbolu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

- Zachowanie Góralskiego było naganne, mierzi mnie temat alkoholu pojawiający się co rusz w polskiej piłce. (...) Zgodnie z jakimiś zasadami etyki i moralności, takie zachowania powinny być nieakceptowalne - mówi popularny "Bobo" w "Super Expressie".

Kaczmarek jest w gronie osób, które uważają, że takie zachowania w ogóle nie powinny mieć miejsca w piłce. Zdziwiło go, że uznany zawodnik postanowił w taki sposób świętować awans do zaledwie II ligi.

- Mam alergię i wysypkę na tego typu rzeczy, bo zostałem wychowany w zupełnie innych zasadach moralności. Jako trener wprowadzałem wielu młodych piłkarzy do drużyn, ale zawsze pamiętałem, kiedy jest czas na zabawę i celebrę, a kiedy na pracę. Te wartości etyczno-moralne zostały dawno zarzucone w kąt, bo wystarczy zobaczyć, co się dzieje w naszym życiu politycznym - komentuje trener.

Bogusław Kaczmarek podczas wieloletniej kariery trenerskie prowadził m.in. Lechię Gdańsk, GKS Katowice, Polonię Warszawa, czy Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Przez dwa lata był także asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski.

Skandal z udziałem Góralskiego. Peszko stanął w obronie >> Wasze milczenie to skandal. Z powodu Góralskiego polska piłka jest pijana >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!