Media: wielkie pieniądze dla Papszuna. "Ponad dwa razy więcej"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
zdjęcie autora artykułu

Marek Papszun prawdopodobnie będzie najlepiej opłacanym szkoleniowcem w PKO Ekstraklasie. Jak ustalił portal goal.pl, 49-letni trener będzie zarabiać w Rakowie Częstochowa ok. 300 tys. złotych miesięcznie.

"Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa i wraz z początkiem nowego sezonu przejmie funkcję pierwszego trenera. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata, z możliwością odejścia w ściśle określonych sytuacjach" - poinformował we wtorek (21.05) w komunikacie do mediów klub PKO Ekstraklasy (więcej TUTAJ).

Jak pisze portal goal.pl, 49-letni Papszun, który rok temu odszedł z Rakowa po siedmiu latach pracy (2016-23), wynegocjował bardzo wysoki kontakt. Mowa o kwocie ok. 300 tys. miesięcznie.

"Jak słyszymy - Papszun dobrze wykorzystał swoje argumenty w negocjacjach. Według naszych informacji będzie zarabiał w Rakowie ponad dwa razy więcej niż przy ostatnim pobycie w Częstochowie (zarabiał wtedy ok. 140 tys. zł - przyp. red.). Papszun będzie też najlepiej zarabiającym trenerem w całej Ekstraklasie. Co więcej - mówimy tu o zarobkach, które mogą dotyczyć tylko kilku zawodników w lidze" - czytamy.

Szkoleniowiec ma też otrzymać ponad 8 mln euro na wzmocnienia w letnim oknie transferowym. Właściciel Rakowa Michał Świerczewski miał zagwarantować, że częstochowski klub nie będzie szczędzić pieniędzy na przebudowanie drużyny, której celem będzie odzyskanie tytułu mistrza Polski.

Raków pod wodzą Papszuna zdobył mistrzostwo kraju w sezonie 2022/23, a także dwukrotnie Puchar Polski - w sezonach 2020/21 i 2021/22.

Zobacz: "Brutalna weryfikacja". Lawina komentarzy po ogłoszeniu Papszuna

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty