"Brutalna weryfikacja". Lawina komentarzy po ogłoszeniu Papszuna

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marek Papszun
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marek Papszun
zdjęcie autora artykułu

To już oficjalne! Marek Papszun po roku przerwy znów będzie trenerem Rakowa Częstochowa. Informacja o wielkim powrocie szkoleniowca wywołała w sieci ogromne poruszenie.

Marek Papszun opuścił Raków Częstochowa po sezonie 2022/2023 i... nie musiał długo czekać, żeby władze klubu zgłosiły się po niego ponownie. 7 maja dowiedzieliśmy się, że Dawid Szwarga wraz z końcem rozgrywek przestanie pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca, a dokładnie dwa tygodnie później - kolejny komunikat i ogłoszenie wielkiego powrotu na ławkę trenerską.

Sentyment i tęsknota za Markiem Papszunem dziwić nie mogły, ponieważ to trener, który wprowadził zespół z drugiej ligi do Ekstraklasy, sięgnął z drużyną po dwa Puchary oraz Superpuchary Polski, a w zeszłym sezonie wywalczył pierwsze w dziejach klubu mistrzostwo Polski.

W obecnej edycji rozgrywek Raków Częstochowa już tak dobrze sobie jednak nie radzi. Drużyna "Medalików" zajmuje w PKO Ekstraklasie szóstą lokatę i na kolejkę przed końcem traci do miejsca na podium cztery "oczka". Co o powrocie Marka Papszuna piszą eksperci na platformie X?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

"Przez rok miał prowadzić reprezentacje Polski, Czech. Łotwy, ponadto też Dynamo Kijów, OFI Kreta, Szachtar Donieck, Olympiakos, Sunderland, Ferencvárosi, Cracovię czy Legię. Jednak to Raków przedstawił najlepsze warunki. Pyrrusowe zwycięstwo dla obu stron" - ocenił Mateusz Ligęza z Radio ZET.

"Marek Papszun wraca na ławkę trenerską - i to jest dobra wiadomość i dla Ekstraklasy, i dla Rakowa, który tym bardziej ciekawie będzie obserwować. Papszun to zbyt dobry trener, żeby się marnował. A przymierzanie go do każdej posady stawało się już memiczne" - napisał wprost Michał Pol.

"Ludzie piszą, że porażka Papszuna. Przede wszystkim brutalna weryfikacja polskiej Ekstraklasy. Po tym co zrobił w Rakowie, powinny się ustawiać kolejki. To pokazuje, że wiarygodność ESA w Europie jest praktycznie zerowa. I powinno dać do myślenia ludziom zarządzającym naszą piłką" - zauważył Marek Wawrzynowski.

"Jeśli potwierdzą się doniesienia o tym, jakiego budżetu na transfery domagał się Papszun, to czeka nas najgrubsze okno transferowe w Ekstraklasie" - zdradził Damian Smyk z Goal.com.

Po czym dodał: "A dla Rakowa - świetna wiadomość. W ogóle nie postrzegam tego, jako jakiś krok wstecz. Skoro działało, to warto do tego wrócić".

"Zadaniem trenera Papszuna będzie odbudowanie tego, co zostało zepsute w Rakowie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. "Możliwość odejścia w ściśle określonych sytuacjach" - czyli nadzieja o poprowadzeniu reprezentacji Polski jest aktualna?" - napisał Sebastian Zwiewka z Interia Sport.

"Raków wraca do ustawień fabrycznych. Ciekawe, jaki to przyniesie skutek" - włączył się do dyskusji Maciej Iwański z TVP Sport.

Czytaj także: Polak rozchwytywany. "Będzie mógł przebierać w ofertach" Znany trener obejrzał film Góralskiego. Wymowny komentarz 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty