Decyzje kadrowe w Cracovii. Pięciu zawodników odchodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Cornel Rapa, Takuto Oshima
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Cornel Rapa, Takuto Oshima
zdjęcie autora artykułu

Cracovia zapewniła już sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie na kolejny sezon. Przed ostatnim meczem klub poinformował, że nie przedłuży kontraktów z pięcioma zawodnikami. Wśród nich jest m.in. Cornel Rapa.

Cracovia w minionej kolejce wygrała z Rakowem Częstochowa 2:0 i tym samym zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie na kolejny sezon.

Prezes Mateusz Dróżdż nie czeka do ostatniego meczu z decyzjami personalnymi. Zaczął działać od razu.

W czwartek z samego rana klub poinformował, że trenerem w przyszłym sezonie będzie Dawid Kroczek, który parę tygodni temu przejął drużynę po Jacku Zielińskim i utrzymał ją w lidze.

Następnie Cracovia opublikowała listę zawodników, z którymi nie wiąże przyszłości. Z drużyną "Pasów" po sezonie 2023/24 pożegnają się: Adam Wilk, Lukas Hrosso, Cornel Rapa, David Jablonsky i Eneo Bitri. Kontrakty całej piątki obowiązują do 30 czerwca 2024 roku i nie zostaną przedłużone.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Wilk jest wychowankiem Cracovii, natomiast po raz ostatni w Ekstraklasie zagrał 19 maja 2018 roku. Hrosso występował w drużynie "Pasów" od sezonu 2019/20. W sumie rozegrał 50 spotkań.

Rapa grał w Cracovii od sezonu 2018/19. Zdobył z tym zespołem Puchar Polski i Superpuchar. W sumie rozegrał 196 meczów, z kolei Jablonsky dołączył rok później niż Rumun. Po raz ostatni wystąpił jednak 2 kwietnia 2023 roku. Później doznał kontuzji (zerwał więzadło i uszkodził łękotkę w lewym kolanie), przez co był wyłączony przez długie miesiące.

Natomiast Bitri był jedynie wypożyczony do Cracovii z norweskiej Valerengi, ale zawodnik nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego i nie zostanie wykupiony.

Umowy do końca obecnego sezonu mają jeszcze Takuto Oshima i Mathias Hebo Rasmussen, ale Cracovia nie informuje (jeszcze) o ich przyszłości.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty