Szokujące sceny na budowie stadionu w Barcelonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ahmet Abbasi / Na zdjęciu: Camp Nou podczas przebudowy
Getty Images / Ahmet Abbasi / Na zdjęciu: Camp Nou podczas przebudowy
zdjęcie autora artykułu

Od kilku miesięcy trwa przebudowa stadionu Camp Nou. Prace umożliwiające grę Barcy na tym obiekcie mają zakończyć się w listopadzie. Od czasu do czasu dochodzi jednak do nietypowych scen na budowie. Ostatnio doszło do bójki między pracownikami.

W tym artykule dowiesz się o:

Nowe Camp Nou ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Obecnie jest to wielki plac budowy, a FC Barcelona swoje mecze rozgrywa na Estadi Olimpic Lluis Companys. Kibice niecierpliwie czekają na powrót na legendarny obiekt.

Budowa przebiega zgodnie z planem i według zapowiedzi, już w listopadzie Barca ma wrócić do gry na swój stadion. Wtedy jednak planowane jest tylko częściowe otwarcie, bo tylko z jednym poziomem trybun, na których zasiąść będzie mogło ok. 50 tys. fanów.

Na budowie dochodzi jednak do nietypowych incydentów. Jak poinformowało "Mundo Deportivo", w ostatnich dniach doszło tam do bójki z udziałem dwóch pracowników. Obaj zostali lekko ranni, a jeden z nich musiał trafić pod opiekę służb medycznych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Dodano, że przyczyny sporu nie są znane. Klubowi działacze pracują nad procedurami, które miałyby wykluczyć podobne incydenty w przyszłości.

Wartość inwestycji ma wynieść ok. 1,5 mld euro. Tutaj należy jednak wspomnieć, że nie kwota ta nie dotyczy jedynie samego stadionu, ale też hali sportowej, biur i całej infrastruktury.

Dodajmy, że całkowite ukończenie renowacji Camp Nou jest planowane na sezon 2025/2026, a na trybunach będzie wtedy mogło zasiąść 105 tys. fanów.

Czytaj także: Sensacja w barażu o Bundesligę! Dwóch Polaków blisko awansu Kibice Jagiellonii mają problem. Korzystają oszuści

Źródło artykułu: WP SportoweFakty