Cud w Serie A! Polacy oszaleli z radości

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ELEVEN SPORTS PL / gol w 93. minucie na wagę utrzymania w lidze
Twitter / ELEVEN SPORTS PL / gol w 93. minucie na wagę utrzymania w lidze

Do samego końca ważyły się losy Empoli w Serie A. Rzutem na taśmę drużyna Bartosza Bereszyńskiego, Sebastiana Walukiewicza i Szymona Żurkowskiego pokonała AS Romę, dzięki czemu zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W niedzielę (26 maja) rozegrana została ostatnia, 38. kolejka Serie A. Choć od dłuższego czasu znaliśmy już mistrza Włoch (Inter Mediolan), to zapowiadała się arcyciekawa wałka z dołu tabeli o utrzymanie w elicie.

I rzeczywiście tak było. Przed ostatnią kolejką znajdujące się w strefie spadkowej Empoli FC miało dwa punkty straty do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce Frosinone Calcio. W grze było także Udinese Calcio.

Terminarz został tak ułożony, że Frosinone i Udinese spotkały się w 38. kolejce. Zwycięsko z tego starcia wyszli drudzy z wymienionych, którzy wygrali 1:0 i zapewnili sobie utrzymanie w Serie A. Z kolei Frosinone oczekiwało na końcowy rezultat meczu Empoli.

Drużyna, w której gra trzech Polaków (Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Szymon Żurkowski), znalazła się w sporych tarapatach. Po regulaminowym czasie gry Empoli remisowało z wyżej notowaną AS Romą 1:1.

Taki wynik sprawiłby, że Empoli pożegnałoby się z najwyższą klasą rozgrywkową. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze sprawili jednak sensację i zdobyli gola na wagę pozostania w Serie A.

Strzelcem bramki był M'Baye Niang, który pokonał bramkarza rywali z około jedenastu-dwunastu metrów. Piłka prześlizgnęła się pod ręką Mile Svilara i wpadła do siatki (wideo możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Od pierwszego gwizdka na boisku prezentował się Bartosz Bereszyński. Z kolei Sebastian Walukiewicz dostał szansę od początku drugiej połowy. Tym razem Szymon Żurkowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Po zakończonym spotkaniu polscy zawodnicy oszaleli z radości, o czym świadczy InstaStories pierwszego z wymienionych (patrz na końcu artykułu).