Reprezentant Polski na sprzedaż! Liczą, że po mistrzostwach Europy jego cena wzrośnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Damian Szymański, Karol Świderski, Nicola Zalewski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Damian Szymański, Karol Świderski, Nicola Zalewski
zdjęcie autora artykułu

Klub Nicoli Zalewskiego przygotował listę transferową. Pojawiło się duże ryzyko, że kadrowicz już tego lata będzie musiał opuścić AS Roma.

Skrzydłowy może mieć mieszane odczucia po sezonie 2023/24. W ostatnich tygodniach pod wodzą Daniele De Rossiego Nicola Zalewski przesiadywał na ławce rezerwowych lub nie grał w pełnym wymiarze czasowym. Forma piłkarza również pozostawiała wiele do życzenia.

Niemniej jednak zawodnik AS Roma znalazł się na wstępnej liście powołanych zawodników na mistrzostwa Europy. Michał Probierz ma w pamięci dobre występy 22-latka w trakcie marcowego zgrupowania i wierzy, że wróci do optymalnej dyspozycji.

Pomimo tego, że Zalewski ma obowiązujący kontrakt do końca czerwca 2025 roku, nie może być pewny swojej przyszłości w Rzymie. Portal giallorossi.net nie wyklucza, że utalentowany gracz wkrótce zmieni przynależność klubową.

Według tego źródła, Zalewski znalazł się na liście transferowej AS Roma. Zarząd klubu ze Stadio Olimpico nosi się też z zamiarem sprzedaży Chrisa Smallinga, Ricka Karsdorpa, Houssema Aouara oraz Tammy'ego Abrahama.

"Spodziewane są propozycje za Nicolę Zalewskiego. Roma ma nadzieję, że piłkarz pokaże się z najlepszej strony na mistrzostwach Europy i zostanie sprzedany. 10-12 milionów to obecnie ustalona kwota" - czytamy. Rzymianie zakładają, że wartość rynkowa Polaka może wzrosnąć po turnieju w Niemczech.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Czytaj więcej: Premie dla piłkarzy kadry za Euro 2024. Znamy szczegóły

Źródło artykułu: WP SportoweFakty