Kluczowa decyzja beniaminka PKO Ekstraklasy. To była kwestia czasu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Mecz Fortuna I ligi: GKS Katowice - Wisła Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Mecz Fortuna I ligi: GKS Katowice - Wisła Kraków
zdjęcie autora artykułu

Architektem awansu GKS-u Katowice do PKO Ekstraklasy był Rafał Górak. Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w klubie ze Śląska.

W tym artykule dowiesz się o:

Za faworyta do bezpośredniego awansu uznawana była Arka Gdynia. W ostatniej serii gier Fortuna I ligi ekipa Wojciecha Łobodzińskiego sensacyjnie przegrała 0:1 z GKS-em Katowice, który tym samym zameldował się na pozycji wicelidera tabeli.

Po kilkunastu latach GKS wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kibice z Katowic dużo zawdzięczają Rafałowi Górakowi. W czerwcu 2019 roku szkoleniowiec wrócił do klubu i osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze trenerskiej.

Niemal pewne było, że w przyszłych rozgrywkach Górak w dalszym ciągu będzie odpowiedzialny za wyniki drużyny. Właściwie fani GKS-u nie wyobrażali sobie innego scenariusza. W sobotę ogłoszono, że kontrakt został przedłużony o kolejne dwa lata.

Katowiczanie nie mogą doczekać się nowego sezonu. Dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u od dłuższego czasu dążył do porozumienia z Górakiem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

- Jednym z pierwszych i kluczowych działań w sekcji piłkarskiej tuż po zakończeniu sezonu było podpisanie nowego kontraktu z trenerem. Po krótkim świętowaniu sukcesu przez drużynę, bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z trenerem w sprawie przedłużenia kontraktu, niebawem skompletujemy sztab szkoleniowy, a także dopracowaliśmy wcześniej już przygotowany plan okresu przygotowawczego do nowego sezonu - oficjalna strona klubu przytoczyła słowa Daniela Dubasa.

Czytaj więcej: Czwarty powrót do Lecha Poznań

Źródło artykułu: WP SportoweFakty