Thomas Tuchel zmienił zdanie. Odrzucił ofertę od angielskiego giganta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Thomas Tuchel
Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / Na zdjęciu: Thomas Tuchel
zdjęcie autora artykułu

Thomas Tuchel przez kilka miesięcy szukał nowej pracy, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie nie będzie prowadził żadnego klubu. Niemiec chce zrobić sobie przerwę od zawodu.

Nie jest tajemnicą, że przygoda Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium nie była zbyt owocna. Niemiecki trener pracował w Bawarii przez nieco ponad rok i w tym czasie w bólach wywalczył mistrzostwo kraju w rozgrywkach 2022/23, a kolejnego już nie zdołał zdobyć.

Dlatego też klub wraz z końcem rozgrywek rozstał się z nim, ale ta informacja została ogłoszona już kilka miesięcy temu. Od tego czasu Bayern szukał nowego trenera, ale i 50-latek rozglądał się za innym miejscem pracy. W ostatnich tygodniach szkoleniowiec był w kontakcie z władzami Manchesteru United.

Ten fakt został potwierdzony przez Fabrizio Romano, który jednocześnie przekazał, że obecnie Niemiec nie bierze już tej pracy pod uwagę. Włoch podał, że Tuchel zmienił zdanie co do swojej najbliższej przyszłości właśnie po spotkaniu z szefami Czerwonych Diabłów.

Pomijając już, że Niemiec nie chce objąć angielskiej ekipy, to według dziennikarza w ogóle nie zamierza pracować od początku nowego sezonu. Z tych doniesień wynika, że 50-latek zdecydował się na zrobienie sobie przerwy w zawodzie w najbliższym czasie.

To spora zmiana, bo przez ostatnie miesiące media regularnie podawały nazwy klubów, z którymi miał rozmawiać doświadczony szkoleniowiec. Przecież w jego kontekście często mówiło się o objęciu FC Barcelony, Chelsea czy też wspomnianego wyżej Manchesteru United.

Czytaj też: Media: wielkie pieniądze dla Szczęsnego Probierz: małe elementy są bardzo ważne

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zabawa na całego. Trener Realu skradł show w Madrycie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty