Wyśmiali Lewandowskiego. "Nie rób tak"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / YT/Łączy nas piłka / Podczas zgrupowania polskiej reprezentacji panuje luźna atmosfera.
YouTube / YT/Łączy nas piłka / Podczas zgrupowania polskiej reprezentacji panuje luźna atmosfera.
zdjęcie autora artykułu

Materiał wideo, który opublikował Polski Związek Piłki Nożnej dowodzi jednego: wśród Biało-Czerwonych panuje doskonała atmosfera, tuż przed rozpoczynającymi się w piątek (14.06.) mistrzostwami Europy.

Polscy piłkarze są już w Niemczech, gdzie przywitał ich tłum kibiców (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów >>). Biało-Czerwoni weszli w ostatni etap przygotowań do Euro 2024. Przecież już w najbliższą niedzielę (16.06.) czeka ich pierwsze spotkanie - z Holandią.

Kanał YT - "Łączy nas piłka" - opublikował ponad 20-minutowy materiał pokazujący kulisy pracy naszych piłkarzy. Jeszcze z Warszawy, z ostatniego meczu towarzyskiego z Turcją (wygraliśmy 2:1 - TUTAJ znajdziesz pomeczową relację >>). Pierwsza myśl po obejrzeniu materiału (znajdziesz go na końcu artykułu - przyp. red.)? Na zgrupowaniu panuje świetna atmosfera.

W ostatnich miesiącach wiele mówiło i pisało się o tym, że Robert Lewandowski (kapitan) nie czuje się dobrze podczas zgrupowań kadry narodowej, że nie ma dobrego kontaktu z kolegami (zwłaszcza tymi młodszymi). Wygląda na to, że tuż przed Euro sytuacja jest zgoła inna.

ZOBACZ WIDEO: "Obiekt pachnie świeżością". Tak wygląda baza Polaków na Euro!

Skąd to wiemy? Wystarczy przyjrzeć się jednej ze scen z materiału wideo. Otóż w pewnym momencie Lewandowski - z radości - zaprezentował znany gest taneczny, którzy wymyślili amerykańscy hip-hopowcy. "Dabbing" lub "dab dance" był bardzo popularny w social mediach mniej więcej 10 lat temu. Szybko stał się internetowym viralem. Co on oznacza? Gest triumfu lub zabawy. Jak wygląda? Jakby ktoś... kichał w łokieć.

Reakcja kolegów z ekipy? "Nie rób tak, nie rób tych dabów" - Tymoteusz Puchacz skierował się w stronę kapitana naszej reprezentacji.

"2016, mamy 2016 rok. Paul Pogba 2016" - dorzucił nieco szyderczo Jakub Moder.

Rzeczywiście, były reprezentant Francji słynął z tego, że jego "cieszynką" po strzelonych bramkach był właśnie dab dance. Puchacz jeszcze przez moment parodiował "Lewego".

Wracając do kulisów naszej kadry, na poniższym filmie obejrzycie, jak piłkarze bawili się na świetlicy, jak nagrywali życzenia dla kontuzjowanego Arkadiusza Milika czy w końcu, co się działo w szatni po meczu z Turcją.

Oto to nagranie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty