Zaskoczenie. W takich strojach zagrają Holendrzy z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rene Nijhuis/MB Media / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii
Getty Images / Rene Nijhuis/MB Media / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii
zdjęcie autora artykułu

Na jaw zaczynają wychodzić pierwsze szczegóły dotyczące meczu Polska - Holandia na Euro 2024. Tym razem dowiedzieliśmy się, w jakich strojach zagrają obie reprezentacje. Zaskoczeniem jest wybór naszego rywala.

Reprezentacja Polski dotarła do Niemiec i w Hanowerze zaczęła ostatnie przygotowania do pierwszego meczu na Euro 2024. Turniej zaczniemy od bardzo trudnego starcia z Holandią, która jest zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Nasza sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy kontuzji doznał Robert Lewandowski.

Holendrzy wzięliby czterech Polaków do swojej jedenastki. Padły nazwiska >> To jednak futbol, a w tym sporcie niespodzianki zdarzają się dość często. Biało-Czerwoni z pewnością zrobią wszystko, aby dobrze zacząć turniej, na który dostali się dopiero po wygraniu barażów.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Nasz pierwszy mecz na Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00. Zostało już niewiele czasu, a więc poznajemy coraz więcej szczegółów na temat samego spotkania. Jeden z nich to stroje, w których wystąpią obie reprezentacje.

W przypadku Polski nie ma żadnego zaskoczenia. Podopieczni Michała Probierza zagrają w swoim podstawowym komplecie, czyli białych koszulkach i czerwonych spodenkach. Z kolei nasi bramkarze będą mieć żółte stroje.

Holendrzy natomiast nie wyjdą na mecz w klasycznych pomarańczowych kompletach. Zamiast tego zdecydowali się na drugą opcję, czyli granatowe koszulki i spodenki. W takich strojach wystąpili w sparingu z Kanadą (4:0) przed Euro 2024.

Oczywiście to tylko detal, który nie będzie mieć żadnego znaczenia na boiskowe wydarzenia. Biało-Czerwoni są skazywani na porażkę i mało kto wierzy, że wyjdą z grupy, w której zaczną od meczu z Holandią, a potem zagrają jeszcze z Austrią (21.06) oraz Francją (25.06).

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00. Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport i Pilot WP. Relacja tekstowa live w WP SportoweFakty.

Lewandowski nie zagra na otwarcie. Probierz ujawnił, kto będzie kapitanem >> "Trener wyjazd następnego dnia". Kowalczyk nie przebierał w słowach >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty