Ważne zmiany w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Lech Poznań
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Lech Poznań
zdjęcie autora artykułu

Nie tylko pierwszy trener. Są kolejne zmiany w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski ma nowego opiekuna bramkarzy.

Jak podał oficjalny serwis klubu, z tą funkcją po roku pracy pożegnał się Maciej Borowski, którego zastąpi Dominik Kubiak (w poprzednim sezonie zatrudniony w Warcie).

44-latek w przeszłości był związany z "Kolejorzem" przez ponad dekadę, a w latach 2011-2014 zajmował się bramkarzami w pierwszym zespole. Teraz rozpocznie drugą przygodę na tym stanowisku.

Do istotnej roszady doszło również w sztabie medycznym. Stojący dotąd na jego czele prof. Krzysztof Pawlaczyk odchodzi z Lecha, zaś jego obowiązki przejmie Rafał Hejna, dotąd związany z akademią. Zatrudniono ponadto nowego fizjoterapeutę - Bartosza Góreckiego.

Wcześniej z "Kolejorzem" pożegnał się Rafał Janas, natomiast drużynę rezerw objął Grzegorz Wojtkowiak.

- Sztab szkoleniowy jest w tym momencie niemal skompletowany. Niemal, bo jeszcze pracujemy wspólnie z trenerem Nielsem Frederiksenem nad zatrudnieniem jego asystenta. W ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli oficjalnie ogłosić jego nazwisko - powiedział dyrektor sportowy poznaniaków, Tomasz Rząsa.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty