Puchar Włoch: Napoli i Palermo grają dalej, Atalanta za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

Podobnie jak w środowych meczach 4. rundy Pucharu Włoch, także i w tych czwartkowych nie obyło się bez niespodzianek. Już na tym etapie z rozgrywkami pożegnała się Atalanta Bergamo, która niespodziewanie odpadła z Lumezzane. Ten etap rozgrywek przebrnęły drużyny SSC Napoli oraz Citta di Palermo.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie w Bergamo przypominało horror, ponieważ w pierwszej odsłonie gospodarze nie potrafili stworzyć sobie żadnej sytuacji podbramkowej, natomiast Lumezzane oddało tylko jeden strzał, po którym w 19. minucie na listę strzelców wpisał się Marconi. Jak się później okazało, to trafienie zadecydowało o sukcesie gości.

Z problemami, ale do 1/8 finału zakwalifikowało się SSC Napoli. Niebiescy zwyciężyli po trafieniu z 27. minuty Bogliacino. Cittadella starała się doprowadzić do wyrównania, ale po tym, jak w 81. czerwoną kartkę zobaczył Pisani stało się jasne, że nie osiągnie swojego celu. W kolejnej rundzie podopieczni Waltera Mazzariego zmierzą się z Juventusem Turyn.

W debiucie na ławce trenerskiej Citta di Palermo Delio Rossiego, podopieczni byłego szkoleniowca rzymskiego Lazio odnieśli pewne zwycięstwo. Wynik starcia po strzale z rzutu karnego otworzył Fabrizio Miccoli, ale zaraz po zmianie stron do wyrównania doprowadził Volpi. Ostatecznie Różowi wygrali 4:1, bo trafiali jeszcze: Edison Cavani i dwukrotnie Igor Budan.

Atalanta Bergamo - Lumezzane 0:1 (0:1)

0:1 - Marconi 19'

SSC Napoli - Cittadella 1:0 (1:0)

1:0 - Bogliacino 27'

Czerwona kartka: Pisani 81' (Cittadella).

Citta di Palermo - Reggina Calcio 4:1 (1:0)

1:0 - Miccoli (k.) 28'

1:1 - Volpi 48'