Afera. Na treningu Niemców zobaczyli rosyjski akcent

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Już tylko godziny pozostają do rozpoczęcia Euro 2024. Jako pierwsi mistrzostwa Europy zainaugurują gospodarze. Tymczasem dziennik "Bild" podczas treningu reprezentacji Niemiec zwrócił uwagę na pewien szczegół.

W tym artykule dowiesz się o:

Na ten dzień czekają kibice reprezentacji Niemiec. Już w piątek (14 czerwca) Die Mannschaft zainauguruje zmagania w mistrzostwach Europy. U naszych zachodnich sąsiadów cel jest jeden. Liczy się tylko zwycięstwo w całym turnieju.

Tymczasem tuż przed inauguracją Euro 2024 dziennikarze "Bilda" zwrócili uwagę na pewien szczegół. Zauważono, że podczas treningów reprezentanci Niemiec piją napoje z butelek, które zostały oznaczone logo... mistrzostw świata z 2018 roku.

Jak wspomnieli dziennikarze, to logo wywołuje negatywne skojarzenia. Powodem jest to, że sześć lat temu mundial odbył się w Rosji. Ich zdaniem nie ma co do tego wątpliwości, że turniej ten został wykorzystany propagandowo przez reżim Putina. Do tego cztery lata później Rosja dokonała inwazji na Ukrainę.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Dlaczego więc butelki z logo MŚ 2018 są nadal używane? "Bild" zapytał o to Niemiecki Związek Piłki Nożnej, czyli DFB. Federacja odpisała przedstawicielom mediów.

"Ze względu na zrównoważony rozwój reprezentacja narodowa od około roku używa butelek wielokrotnego użytku z poprzednich turniejów zamiast butelek jednorazowych. Na początku turnieju zostaną one zastąpione oficjalnymi butelkami do napojów Euro 2024" - brzmiała odpowiedź DFB.

Pierwszy mecz w ramach Euro 2024 reprezentacja Niemiec rozegra ze Szkocją na Allianz Arena w Monachium. Początek spotkania o godz. 21:00. Portal WP SportoweFakty zaprasza na relację tekstową na żywo.

Czytaj także: Cezary Kulesza dla WP: Nie komentuje plotek i insynuacji Nowy cel transferowy FC Barcelony. Zagrał kapitalny sezon

Źródło artykułu: WP SportoweFakty