Holender zaskoczył słowami o Probierzu. Porównał go do znanego trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Pelle van Amersfoort był zawodnikiem Cracovii w latach 2019-2022. W tym klubie miał okazję pracować z Michałem Probierzem. Na łamach holenderskich mediów wypowiedział się na temat naszego selekcjonera.

Napastnik występuje obecnie w Heerenveen, gdzie jest kolegą klubowym Pawła Bochniewicza. Pelle van Amersfoort w rozmowie z portalem Voetbal International przyznał, że nadal utrzymuje kontakt z Michałem Probierzem.

W swojej wypowiedzi przekazał także, że trener reprezentacji Polski pytał go o radę dotyczącą byłego obrońcy Górnika Zabrze.

- Można powiedzieć, że wokół Pawła zrobiło się sporo szumu, ale sobie na to zasłużył. Probierz zapytał mnie o to, jakim jest typem zawodnika i jakie ma wiodące cechy i atrybuty - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO: W tym meczu ma zagrać Lewandowski. "Szanse powinny być dużo większe"

W dalszej części rozmowy van Amersfoort podjął się krótkiej charakterystyki selekcjonera, a także podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi pracy z tym szkoleniowcem.

- Jest trochę szalony, ale miły. Jest bardzo zaangażowany w pracę zarówno na boisku i poza nim. Jego treningi są bardzo intensywne, a dyscyplina jest dla niego najważniejsza - charakteryzował Probierza Holender.

28-latek pokusił się także o ciekawe porównanie. Trener Biało-Czerwonych został w nim zestawiony z Dickiem Advocaatem.

- Jest sporo młodszy od Advocaata, ale widzę kilka podobieństw. Ma bardzo dobre podejście. Widać to szczególnie teraz, kiedy jest trenerem reprezentacji i Polacy go lubią. Potrafi szybko myśleć i wyciągać wnioski. Nie miał dużo czasu, a udało mu się awansować na mistrzostwa Europy - zakończył.

Czytaj także: Ogromne problemy Niemców przed Euro 2024. "Zupełnie nie zdało egzaminu" Kiwior na sprzedaż? Gigantyczna cena za Polaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty