Koncertowa akcja Niemców. Huknął w samo okienko [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Fuellruga
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Fuellruga

W meczu otwarcia Euro 2024 reprezentacja Niemiec upokorzyła Szkocję. Niclas Fuellkrug popisał się fenomenalnym uderzeniem na 4:0.

Nasi zachodni sąsiedzi z wysokiego "C" rozpoczęli zmaganiach na własnych boiskach. Wielu szkockich kibiców opuściło trybuny już po pierwszych 45 minutach, w których na listę strzelców wpisali się Florian Wirtz, Jamal Musiala oraz Kai Havertz.

W 63. minucie w miejsce wspomnianego Havertza Julian Nagelsmann wpuścił na murawę Niclasa Fuellkruga. Selekcjoner reprezentacja Niemiec miał dobre przeczucie, a jego podopieczny błyskawicznie odwdzięczył się za zaufanie.

Pięć minut później gospodarze przeprowadzili fantastyczną akcję na połowie szkockiej kadry. Musiala otrzymał piłkę w polu karnym i kątem okiem dostrzegł swojego kolegę. Wymieniony wcześniej Fuellkrug nie zmarnował tej sytuacji.

Napastnik Borussii Dortmund strzelił nie do obrony i trafił prosto w okienko bramki Szkotów. Angus Gunn nie miał najmniejszych szans na skuteczną reakcję.

Fuellkrug ma naprawdę imponujące liczby w rozgrywkach międzynarodowych. Na Euro 2024 zanotował 12. trafienie w kadrze narodowej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty