W Lechu Poznań wciąż problemy z kontuzjami. Nie wszyscy zdążą na start przygotowań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /  Na zdjęciu: Filip Dagerstal, Nika Kwekweskiri
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Filip Dagerstal, Nika Kwekweskiri
zdjęcie autora artykułu

Lech Poznań nie rozpocznie przygotowań do nowego sezonu w pełnym składzie. W drużynie wciąż są kontuzje i nie wszystkie uda się zaleczyć do pierwszego treningu po urlopach.

Przez niemal całą rundę wiosenną ekipa ze stolicy Wielkopolski borykała się z urazami, a gdy z listy nieobecnych znikało jakieś nazwisko, często w jego miejsce pojawiało się kolejne.

Jak sytuacja kadrowa wygląda teraz? Okazuje się, że wciąż jest daleka od ideału? - Filip Dagerstal nie przystąpi do zajęć od samego początku, jego zdrowie jeszcze na to nie pozwala. Podobnie jest z Kornelem Lismanem, który dołączy w trakcie przygotowań, bo przez pierwsze dwa tygodnie będzie pracował z fizjoterapeutami - przekazał na konferencji prasowej trener "Kolejorza", Niels Frederiksen.

Są też jednak dobre wiadomości. - Od wznowienia treningów normalnie powinni w nich uczestniczyć Ali Gholizadeh, a także Dino Hotić - dodał szkoleniowiec.

Przygotowania Lecha do sezonu 2024/2025 wystartują 20 czerwca. Cztery dni później rozpocznie się ich główny punkt, czyli zgrupowanie we Wronkach, które potrwa do 6 lipca.

Latem poznaniacy rozegrają mecze sparingowe z Lechią Gdańsk (29.06), Banikiem Ostrawa (03.07), Dundee FC (06.07) oraz FK Teplice (13.07).

Premierowa potyczka o stawkę czeka "Kolejorza" w niedzielę 21 lipca o godz. 17.30, gdy w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy podejmie Górnika Zabrze.

ZOBACZ WIDEO: W tym meczu ma zagrać Lewandowski. "Szanse powinny być dużo większe"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty