Jest komunikat PZPN ws. Lewandowskiego i Zielińskiego. Wszystko jasne!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski mają być gotowi na mecz z Austrią. Natomiast uraz Piotra Zielińskiego na szczęście nie jest poważny. Tak wynika z raportu medycznego PZPN-u.

W tym artykule dowiesz się o:

Z Hamburga - Dariusz Faron, WP SportoweFakty

W niedzielę Lewandowski zasiadł na ławce rezerwowych, ale o występie przeciwko "Oranje" (1:2) nie było mowy. Wszystko wskazuje na to, że Michał Probierz będzie mógł jednak z niego skorzystać podczas spotkania z Austrią (21 czerwca w Berlinie). Podobnie jak z Pawła Dawidowicza, który także jest poza treningiem z drużyną.  - Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią - poinformował PZPN w raporcie medycznym, przygotowanym przez doktora Jacka Jaroszewskiego.

Dobre wieści dotyczą także Piotra Zielińskiego. W czasie spotkania z Holandią "Zielu" miał problemy mięśniowe i sam poprosił o zmianę. - Chodziło dokładnie o mięsień dwugłowy. Czułem zmęczenie. Pokazałem trenerowi, żeby zmienił mnie za pięć minut. Ale poczułem ból wcześniej i opuściłem boisko od razu - mówił pomocnik na łamach WP SportoweFakty.

- Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów - dodaje PZPN.

- Na problemy zdrowotne po meczu z Holandią narzekał Bartosz Salamon. - Przy sytuacji bramkowej napastnik stanął mi na ręce, mam lekko zmiażdżony palec. Może jest złamanie, w poniedziałek mam rentgen - opowiadał nam obrońca. Nie był to jego jedyny kłopot. Badania wykazały jednak, że wkrótce piłkarz będzie gotowy do gry.

- Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma wrócić do pełnego treningu z drużyną - czytamy w raporcie medycznym związku.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty