Nowy napastnik w Jagiellonii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia po zdobyciu mistrzostwa nie spoczywa na laurach. Klub stara się jeszcze wzmocnić kadrę przed walką w europejskich pucharach i z informacji WP SportoweFakty wynika, że mistrz Polski jest blisko sprowadzenia napastnika.

W tym artykule dowiesz się o:

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że nowym napastnikiem Jagiellonii zostanie Lamine Diaby-Fadiga. To 23-letni zawodnik, posiadający obywatelstwo francuskie i senegalskie. Na koncie ma trzy występy w reprezentacji Francji do lat 18. Karierę zaczynał w OGC Nice, skąd przeniósł się do Paris FC. Stamtąd z kolei latem 2022 roku trafił do FC Eindhoven, aby rok później powrócić do klubu z Paryża. W ostatnim sezonie ligowym zagrał 24 mecze i strzelił 4 gole na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Do tego dorzucił trzy mecze w Pucharze Francji i trzy gole. I to właśnie wspomniany Puchar Francji to, jak się wydaje, jego ulubione rozgrywki. W Coupe de France rozegrał bowiem 7 meczów, w których strzelił 8 goli. Ma też na koncie sześć występów we francuskiej ekstraklasie w barwach Nicei.

ZOBACZ WIDEO: "Najsilniejszy selekcjoner od lat". Jest pod wrażeniem Michała Probierza

W tym zespole zadebiutował meczem w Lidze Europy z Vitesse Arnhem, stając się pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku, który zadebiutował w OGC Nice. Przy okazji został też najmłodszym graczem w historii Nice jeśli chodzi o występy w europejskich pucharach. W dniu debiutu miał 16 lat, 10 miesięcy i 9 dni.

Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty