Rusza druga kolejka fazy grupowej. Gdzie oglądać na żywo Euro 2024?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Carl Recine / Na zdjęciu: mecz Niemcy - Szkocja
Getty Images / Carl Recine / Na zdjęciu: mecz Niemcy - Szkocja
zdjęcie autora artykułu

Emocje zaczynają narastać, bo przed nami druga kolejka fazy grupowej Euro 2024. Niektórzy już mogą sobie zapewnić awans do 1/8 finału. Kto poprawi swoją sytuację, a kto ją skomplikuje? Środowe mecze oglądaj na żywo, online w Pilot WP na kanałach TVP.

W ciągu zaledwie kilku dni zobaczyliśmy w akcji wszystkich uczestników Euro 2024. Kibice już mają swoich faworytów do wygrania turnieju. Widać też, kto będzie mieć problemy z awansem do 1/8 finału. Więcej będzie wiadomo w najbliższych dniach. Już w środę 19 czerwca odbędą się trzy mecze w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Chorwacja - Albania

Na rozgrzewkę dostaniemy spotkanie z udziałem drużyn, które Euro 2024 rozpoczęły od porażki. Mamy zatem sytuację, w której przegrany bardzo mocno skomplikuje sobie kwestię wyjścia z grupy. Mowa bowiem o Chorwacji oraz Albanii.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Eksperci wskazują idealnego kandydata do składu na Austrię

Czekali na to 34 lata. Gorączka owładnęła cały kraj >> Chorwaci na starcie mieli bardzo trudne zadanie, bo zmierzyli się z Hiszpanią. Luka Modrić i spółka nie byli w stanie postraszyć jednego z faworytów ME i przegrali aż 0:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie i chorwaccy kibice przekonali się, że ten turniej może się dla nich szybko skończyć.

Wszystko zależy od meczu z Albanią, która postraszyła Włochów. "Squadra Azzurra" musiała się sporo namęczyć, aby pokonać kopciuszka 2:1. Już przed turniejem mówiło się, że Albańczycy na pewno nikogo się nie przestraszą i to potwierdzili już w pierwszy spotkaniu turnieju.

Przez pół godziny w Ukrainie nie było transmisji meczu. Oto powód >> Mecz Chorwacja - Albania już w środę 19 czerwca o godzinie 15:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TVP 1. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

Niemcy - Węgry

Popołudnie będzie należeć do gospodarzy turnieju. Reprezentacja Niemiec przed Euro 2024 miała mnóstwo problemów, ale wygląda na to, że panika była niepotrzebna. Kadra Juliana Nagelsmanna znakomicie zaprezentowała się w meczu otwarcia i rozgromiła Szkocję 5:1.

Nasi zachodni sąsiedzi mają idealną okazję, aby już w drugim meczu zapewnić sobie awans do 1/8 finały. Wystarczy pokonać Węgrów, dla których turniej nie zaczął się dobrze i na boisko wyjdą z nożem na gardle.

Reprezentacja Węgier w pierwszym spotkaniu poniosła porażkę ze Szwajcarią 1:3. Ten mecz może się odbić czkawką, bo raczej nikt nie wierzy, że podopieczni Marco Rossiego postawią się gospodarzowi turnieju. Może być tak, że o losie "Madziarów" będzie decydować ostatni pojedynek ze Szkocją.

Mecz Niemcy - Węgry już w środę 19 czerwca o godzinie 18:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TVP 2. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

Szkocja - Szwajcaria

Na koniec dnia przeniesiemy się do Kolonii, gdzie zmierzą się ze sobą reprezentacje Szkocji oraz Szwajcarii. Na boisko wyjdą drużyny, którą są w zupełnie innych nastrojach, a to daje nadzieję, że zobaczymy zacięte i emocjonujące widowisko.

Lewandowski od pierwszej minuty? Kluczowe dni >> Szkocja jest po pogromie 1:5, który zafundowali im Niemcy. To jednak zespół pełen ciekawych zawodników, który z pewnością jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Z kolei Szwajcaria na dzień dobry pokonała Węgry 3:1. Ten mecz może być bardzo ważny w kontekście walki o awans z grupy.

Mecz Szkocja - Szwajcaria już w środę 19 czerwca o godzinie 21:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TVP 1. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty