Kadrowicze z Lecha Poznań wrócą później. Wszystko zależy od wyników Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Nie wszyscy piłkarze Lecha pojawią się na pierwszym treningu po urlopach. W kadrze poznaniaków są uczestnicy Euro 2024, dla których przewidziano inny plan przygotowań.

20 czerwca, czyli już w najbliższy czwartek - to dzień, w którym zawodnicy "Kolejorza" spotkają się na pierwszych zajęciach po międzysezonowej przerwie. Wtedy przy Bułgarskiej nie zameldują się jednak Bartosz Salamon, Miha Blazić oraz Nika Kwekweskiri.

Reprezentanci odpowiednio Polski, Słowenii i Gruzji przebywają na mistrzostwach Europy i ze zrozumiałych względów rozpoczną przygotowania do rozgrywek ligowych później niż koledzy.

Dokładny termin powrotu wspomnianej trójki zależy od tego, jak długo ich drużyny będą występować na turnieju w Niemczech. Jak podał oficjalny serwis Lecha, każdy z graczy otrzyma dwa tygodnie urlopu.

To oznacza, że jeśli kadry Polski, Słowenii oraz Gruzji zakończą udział w Euro na etapie fazy grupowej, wtedy piłkarze przyjadą do Poznania w okolicach 10 lipca. Ten termin może się przesunąć, gdyby któraś ze wspomnianych reprezentacji zakwalifikowała się do fazy pucharowej.

Już 24 czerwca "Kolejorz" rozpocznie zgrupowanie we Wronkach, które potrwa do 6 lipca.

Latem ekipa Nielsa Frederiksena rozegra mecze sparingowe z Lechią Gdańsk (29.06), Banikiem Ostrawa (03.07), Dundee FC (06.07) oraz FK Teplice (13.07).

Premierowa potyczka o stawkę czeka lechitów w niedzielę 21 lipca o godz. 17.30, gdy w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy podejmą Górnika Zabrze.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Eksperci wskazują idealnego kandydata do składu na Austrię

Źródło artykułu: WP SportoweFakty