Okradł uczestnika Euro 2024. Ma zagrać w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ICON SPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Lamine Diaby-Fadiga
Newspix / ICON SPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Lamine Diaby-Fadiga
zdjęcie autora artykułu

Lamine Diaby-Fadiga jest o krok od transferu do Jagiellonii Białystok. Były zawodnik OGC Nice zasłynął incydentem, który nie przyniósł mu powodów do dumy.

Wychowanek OGC Nice był uznawany za duży talent, lecz nie zrobił tak dużych postępów, jak przewidywano. W ostatnim czasie reprezentował barwy Paris FC. Jako napastnik tylko cztery razy trafił do siatki w 24 rozegranych meczach na boiskach Ligue 2.

Lamine Diaby-Fadiga wraz z końcem czerwca wypełni swój kontrakt z paryżanami i najprawdopodobniej spróbuje swoich sił w PKO Ekstraklasie. WP SportoweFakty ustaliły, że 23-latek jest bliski przeprowadzki do Jagielloni Białystok - więcej TUTAJ.

O snajperze zrobiło się głośno we Francji we wrześniu 2019 roku. Właśnie wtedy z szatni zginął zegarek należący do Kaspera Dolberga, czyli reprezentanta Danii i uczestnika trwających mistrzostw Europy. Sprawę zgłoszono na policję.

Dolberg zostawił w szatni zegarek wart około 70 tysięcy euro i gdy wrócił z treningu, nie mógł go znaleźć. Złodziejem okazał się być wówczas 18-letni Lamine Diaby-Fadiga. Pomimo tego, że przyznał się do winy, został dyscyplinarnie wyrzucony z OGC Nice.

"Ukradłem zegarek bez powodu. Może trochę z zazdrości. Zamiast walczyć na boisku, działałem z nienawiścią. W moich działaniach nie kierowałem się chęcią zysku, a rozczarowaniem, frustracją, dyskredytacją. Mam tylko 18 lat, ale mój wiek niczego nie usprawiedliwia. Zrozumiałem, co zrobiłem, przyznałem się Kasprowi i szefostwu klubu. Przeprosiłem każdego z poszkodowanych. Obiecałem też, że oddam pieniądze za to, co ukradłem" - oświadczył w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Są pod wrażeniem gry Austriaków. "Rzadko kiedy to się widzi"

Czytaj więcej: Zabójczy finisz Portugalii! Czechy w rozpaczy po pechowej inauguracji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty