Wieczysta Kraków wzięła bramkarza z Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Antoni Mikułko
Materiały prasowe / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Antoni Mikułko
zdjęcie autora artykułu

Beniaminek II ligi nie próżnuje w letnim oknie transferowym. W środę Wieczysta Kraków sfinalizowała transfer Antoniego Mikułki z Lechii Gdańsk. 19-letni bramkarz podpisał kontrakt na dwa najbliższe sezony z opcją przedłużenia.

Wieczysta Kraków działa z rozmachem. Drużyna przechodzi prawdziwą kadrową rewolucję po awansie na szczebel centralny. Z klubem pożegnało się aż szesnastu zawodników, więc z góry wiadomo było, że w przeciwnym kierunku również należy spodziewać się sporej liczby transferów.

I rzeczywiście, stan na dziś to ośmiu nowych piłkarzy w kadrze świeżo upieczonego drugoligowca. Tym ósmym jest pozyskany z Lechii Gdańsk Antoni Mikułko. 19-letni bramkarz w poprzednim sezonie rozegrał trzy mecze na poziomie Fortuna I ligi.

Nie chciał zostać w Gdańsku i być rezerwowym. Postanowił powalczyć o miejsce między słupkami w zespole Wieczystej, gdzie miał już okazję bronić w sezonie 2022/23. Co ciekawe jest to już drugi bramkarz zakontraktowany przez klub z Krakowa (wcześniej pozyskano Oskara Mielcarza na zasadzie wypożyczenia ze Śląskiem Wrocław).

Jak wspomnieliśmy, to już ósmy transfer przychodzący do Wieczystej. Kadra zaczyna wyglądać imponująco. Przed Mikułką do drużyny trafili Chuma, Michał Feliks, Michał Koj, Lisandro Semedo, Daniel Mikołajewski oraz Dani Sandoval. Plus oczywiście wspomniany Mielcarz.

Dodajmy, że parę godzin wcześniej Wieczysta poinformowała o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Simeonem Sławczewem.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ten piłkarz zachwycił ekspertów. "Wyprzedza o 10 lat chłopaków w swoim roczniku"

CZYTAJ TAKŻE: 95. minuta. Co zrobił Albańczyk? Nagranie niesie się po sieci Przeszedł do historii Euro. Niesamowite, co zrobił Albańczyk

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!