To była "egzekucja" Kane'a. Ale co zrobił Duńczyk?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Harry Kane z łatwością wykorzystał sytuację w meczu z Danią

W pierwszym meczu na Euro 2024 Harry Kane gola nie strzelił, ale parę dni później nie potrzebował dużo czasu, by trafić do siatki Duńczyków. Gwiazdor Bayernu Monachium zdobył swoją 64. bramkę w reprezentacji Anglii.

W meczu 1. kolejki Euro 2024 Anglia wygrała z Serbią 1:0, ale ciężko było o zachwyty. Jedynego gola strzelił wówczas Jude Bellingham i w zasadzie na tym popisy Anglików się skończyły. Wtedy Harry Kane był cieniem samego siebie i - poza jedną sytuacją w drugiej połowie - był kompletnie niewidoczny.

Z Danią było inaczej, bo już na początku spotkania Kane cieszył się z gola. W 18. minucie skorzystał z akcji Kyle Walkera i z kilku metrów trafił do siatki. Oczywiście było w tym trochę przypadku, bo futbolówka poodbijała się dość chaotycznie zanim dotarła do napastnika Bayernu Monachium, ale liczy się efekt końcowy.

Największą robotę zrobił tutaj wspomniany Walker, który kompletnie oszukał duńskiego obrońcę. Ruszył na pełnym gazie prawym skrzydłem i Victor Kristiansen w ogóle nie spodziewał się jego obecności.

Kane wykonał egzekucję i zrobił to, co potrafi robić najlepiej, czyli strzelać gole. Było to dla niego 64. trafienie w reprezentacji Anglii.