Druga drużyna pewna fazy pucharowej. Na 100 procent wygrają grupę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Dani Carvajal
PAP/EPA / Na zdjęciu: Dani Carvajal

Po czwartkowych meczach znamy już kolejnego uczestnika fazy pucharowej Euro 2024. Hiszpania wygrała z Włochami 1:0 i jest już pewna zwycięstwa w swojej grupie.

Mecz pomiędzy reprezentacją Hiszpanii i Włochami trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Ostatecznie zakończył się wygraną Hiszpanów 1:0. Triumf dał im Riccardo Calafiori, który w 55. minucie "popisał się" niefortunną interwencją i wpakował piłkę do własnej bramki.

Więcej goli w Gelsenkirchen nie padło, a taki rezultat oznacza, że Hiszpanie mają już zagwarantowany nie tylko awans do fazy pucharowej Euro 2024, ale i zwycięstwo w grupie. Nawet jeśli przegrają swój ostatni mecz z Albanią, to i tak zajmą pierwsze miejsce.

Po dwóch kolejkach Hiszpania ma na swoim koncie 6 punktów i bilans bramek 4:0. Drugie miejsce w grupie zajmują Włosi, którzy wywalczyli 3 "oczka". Po jednym punkcie mają Albańczycy i Chorwaci. Lepszy bilans bramek ma Albania i to ona zajmuje trzecie miejsce.

W trzeciej kolejce Hiszpania zmierzy się z Albanią, a Włosi rywalizować będą z Chorwacją. Mecze te rozegrane zostaną 24 czerwca, a ich początek wyznaczono na godzinę 21:00.