Dopiero szósty dzień Euro, a oni już mają pewny awans. Oto powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: reprezentacja Niemiec
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: reprezentacja Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Niemiec znakomicie zaczęła Euro 2024. Efekt jest taki, że po zwycięstwie nad Węgrami (2:0) nasi zachodni sąsiedzi już teraz mogą myśleć o rywalizacji w 1/8 finału.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemcy mieli wiele obaw przed Euro 2024, bo w sparingach drużyna nie prezentowała się zbyt dobrze. Turniej jednak pokazuje, że Julian Nagelsmann dobrze przygotował zespół. Nasi zachodni sąsiedzi zaczęli mistrzostwa Europy od zwycięstwa 5:1 nad Szkocją, a teraz pokonali Węgrów.

Środowe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Niemiec. Gospodarz Euro 2024 tym samym ma już na koncie sześć punktów. To z kolei oznacza, że awans do 1/8 jest już pewny, ale jeszcze nie wiadomo, z którego miejsca.

Niemcy będą mieć awans z pierwszego lub drugiego miejsca, gdy w drugim meczu grupy A pomiędzy Szkocją i Szwajcarią padnie remis lub wygrają "Helweci".

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Najważniejszy dzień dla Roberta Lewandowskiego

Kolejne przekonujące zwycięstwo Niemców. Węgrzy znów mogą mówić o pechu >> Co w przypadku wygranej Szkocji? Teoretycznie Niemcy mogliby jeszcze spaść na trzecie miejsce, ale to mało realne. Przy równej liczbie punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans bramkowy, a ten drużyna Nagelsmanna już ma 7:1. Trzeba także pamiętać, że na koniec fazy grupowej do 1/8 finału awansują cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Sześć punktów na koncie to gwarancja pozostania w turnieju. Nawet UEFA na swojej stronie ogłosiła awans niemieckiej kadry do fazy pucharowej.

"Trzy punkty w meczu z Węgrami dają Niemcom to, że w najgorszym przypadku zakończyłyby fazę grupową jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc" - czytamy na uefa.com.

Reprezentacja Niemiec ma jeszcze przed sobą starcie ze Szwajcarią. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca o godzinie 21:00.

Błyskawiczny początek. Niemcy takich błędów nie wybaczają >> Problemy Francuzów się nie kończą. Kolejne urazy w kadrze >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty