Wybrali najlepszego piłkarza meczu Polski z Austrią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Halil Sagirkaya/Anadolu  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Austrii
Getty Images / Halil Sagirkaya/Anadolu / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Austrii

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Berlinie z Austrią 1:3 w ramach meczu grupy D turnieju Euro 2024. Po zakończeniu spotkania UEFA wybrała najlepszego piłkarza tego spotkania.

Nie było co do tego żadnych wątpliwości, że starcie na Stadionie Olimpijskim będzie kluczowe dla dalszych losów reprezentacji Polski i Austrii na mistrzostwach Europy w Niemczech. W Berlinie ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się Czerwono-Biało-Czerwoni i to oni zwiększyli swoje szanse na awans do 1/8 finału.

Austriackie media nie miały po meczu wątpliwości, że głównymi bohaterami był tercet Gernot Trauner, Marko Arnautović i Christoph Baumgartner (więcej tutaj), który zdobył po jednej bramce. To właśnie ten ostatni został wybrany przez UEFA za najlepszego gracza meczu.

Baumgartner zdobył w 66. minucie bramkę, która wyprowadziła austriacki zespół na prowadzenie 2:1. Pomocnik RB Lipsk wykorzystał wolne miejsce w środku boiska i oddał strzał zza pola, pokonując Wojciecha Szczęsnego.

24-letni piłkarz na pewno był jedną z jaśniejszych postaci w zwycięskim zespole. Murawę opuścił w 81. minucie, zaraz po tym jak Arnautović wykorzystał rzut karny i ustalił rezultat spotkania na 3:1.

Dzięki wygranej Austria ma w dorobku trzy punkty po dwóch meczach i pozostaje w grze o awans do 1/8 finału Euro 2024. Natomiast Polska doznała drugiej porażki i jest jedną nogą poza turniejem.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty