Niemiecka policja stłumiła zamieszki. Polacy aresztowani

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / PolizeiBerlin_E / Na zdjęciu: niemiecka policja
Twitter / PolizeiBerlin_E / Na zdjęciu: niemiecka policja
zdjęcie autora artykułu

Po meczu Polski z Austrią (1:3) na Euro 2024 nie obyło się bez incydentów. Niemieccy funkcjonariusze zastosowali pałki i gaz pieprzowy wobec awanturujących się kibiców.

W tym artykule dowiesz się o:

Stadion Olimpijski w Berlinie nie przyniósł szczęścia podopiecznym Michała Probierza. W piątek Biało-Czerwoni musieli pogodzić się z porażką 1:3 z Austrią, a kilkadziesiąt minut później jako pierwsza drużyna straciła szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2024.

Tysiące fanów znad Wisły wspierało reprezentacji Polski. Wielu sympatyków kadry narodowej pojawiło się również w specjalnie przygotowanej strefie kibica, gdzie po zakończeniu spotkania z Austrią doszło do zamieszek.

W oświadczeniu policji z Berlina czytamy, że w pobliżu bramy Brandenburskiej miała miejsca sprzeczka pomiędzy głównie polskimi kibicami a stewardami. Następnie fani mieli obrzucić funkcjonariuszy butelkami oraz kamieniami.

"Nasi koledzy użyli przemocy fizycznej, gazu pieprzowego i pałki wielofunkcyjnej, po czym aresztowali kilka osób. Na miejscu były służby ratunkowe, które udzieliły pomocy medycznej poszkodowanym kibicom i funkcjonariuszom" - napisano w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: Raport z Berlina. "Byliśmy o klasę słabsi od Austriaków"

Niemiecka policja musiała wylegitymować uczestników zdarzenia. W związku z tym punkt był chwilowo nieczynny.

Czytaj więcej: Jest nagranie. Ostra reakcja niemieckiego policjanta wobec Polaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty