Awantura po meczu Euro 2024. Sędzia pobił rekord kartek!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Po meczu Czechy - Turcja doszło do bójki
Getty Images / Julian Finney / Po meczu Czechy - Turcja doszło do bójki

Po zakończeniu spotkania Czechy - Turcja (1:2) na Euro 2024 doszło do bójki między piłkarzami obu reprezentacji. Arbiter Istvan Kovacs pokazywał kartki na prawo i lewo. Łącznie w całym meczu aż 18, czym ustanowił rekord mistrzostw Europy.

Dobiegła końca rywalizacja w fazie grupowej Euro 2024. Tym samym poznaliśmy już komplet drużyn, która wystąpi w 1/8 finału. Dość niespodziewanie reprezentacja Czech przegrała z Turcją 1:2 (relacja TUTAJ), przez co pożegnała się z turniejem. To efekt sensacyjnego triumfu Gruzji z Portugalią (2:0). Oba mecze obfitowały w emocje, natomiast w pierwszym z wymienionych te wymknęły się spod kontroli.

Sędzia Istvan Kovacs bardzo często zmuszony był sięgać do kieszonki z kartkami. W 11. minucie napomniany został Antonin Barak, który chwilę później po kolejnej karze wyleciał z boiska. Oprócz tego w samej pierwszej połowie żółtko zobaczyło jeszcze dwóch zawodników reprezentacji Turcji, a także jeden Czechów pełniący rolę rezerwowego. To jednak było nic patrząc na to, co działo się po zmianie stron.

W drugiej połowie Kovacs pokazał aż... 14 kartek! Sporą część z nich otrzymali rezerwowi, a jeden z nich, konkretnie Tomas Chory, obejrzał nawet czerwień. Po ostatnim gwizdku sędziego na boisku doszło bowiem do bójki.

Podczas, gdy miała miejsce mocna awantura między piłkarzami obu ekip, to jeszcze na placu gry zameldował się jeden z kibiców, w pogoń za którym ruszyło czterech stewardów. W tym samym czasie sędzia meczu mimo zakończenia go musiał zapanować nad emocjami ze strony Czechów i Turków.

Najgorzej zachował się właśnie wspomniany Chory, który od razu obejrzał czerwoną kartkę. Natomiast jego kolega z drużyny Tomas Soucek, a do tego troje Turków - Kaan Ayhan, Orkun Kokcu oraz Arda Guler zostało napomnianych żółtymi kartonikami.

Tym samym łącznie Kovacs pokazał aż 18 kartek, w tym 2 czerwone. I jak wyliczył statystyczny profil na portalu X OptaJoe jest to rekord upomnień w pojedynczym meczu w historii mistrzostw Europy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty