Barcelona pobiła rekord. Tyle zarobił klub za udział piłkarzy w Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Fermin Lopez i Lamine Yamal
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Fermin Lopez i Lamine Yamal
zdjęcie autora artykułu

Awans reprezentacji Hiszpanii do finału Euro 2024 to dobra wiadomość dla FC Barcelony. Dzięki takiemu obrotowi spraw hiszpański klub skorzysta finansowo.

W tym artykule dowiesz się o:

UEFA płaci klubom za udział ich zawodników w mistrzostwach Europy. Dotyczy to także piłkarzy, którzy występowali w danych zespołach w sezonie 2022/2023, a później zmienili pracodawcę. Wtedy oczywiście kwota otrzymana od organizacji jest mniejsza.

Dla FC Barcelony każdy przychód jest bardzo istotny, dlatego trwające Euro 2024 jest dla klubu udane pod względem finansowym. Na ten moment Duma Katalonii otrzyma od UEFA trzy miliony i 161 tysięcy euro. Tym samym klub pobije swój rekord, ponieważ nigdy wcześniej za mistrzostwa Europy nie otrzymał tak wysokiej kwoty.

Korzystnym rozwiązaniem dla Blaugrany było zwycięstwo reprezentacji Hiszpanii z Francją (2:1) i jej awans do finału. W drużynie Luisa De La Fuente występuje czterech zawodników Barcelony: Lamine Yamal, Fermin Lopez, Ferran Torres oraz Pedri. Europejska federacja za każdy dzień udziału piłkarza danego klubu w turnieju płaci jego pracodawcy 10 tysięcy euro.

Nigdy wcześniej stawka nie była tak wysoka. Podczas Euro 2020 wynosiła 8,7 tys. Za udział Roberta Lewandowskiego w Euro 2024 do klubowej kasy wpłynie 210 tys. euro. W przypadku Frenkiego de Jonga Duma Katalonii zarobi niewielką sumę, ponieważ Holender nie zagrał podczas turnieju, ale przez kilka dni przebywał na zgrupowaniu reprezentacji.

Czytaj także: Dwa Ferrari szaleją na skrzydłach Hiszpanii. Wkrótce obsłużą Lewandowskiego? Sensacyjna decyzja byłego piłkarza Barcelony. Lewandowski zareagował

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty