Piłkarz Manchesteru United przechodzi do Hiszpanii. Ta kwota to nie żart

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silas Schueller / Na zdjęciu: Donny van de Beek
Getty Images / Silas Schueller / Na zdjęciu: Donny van de Beek
zdjęcie autora artykułu

Manchester United pozbywa się transferowej pomyłki. Czerwonym Diabłom bardzo zależało na tej transakcji, a jej podstawowa kwota to prawdziwa promocja.

Donny van de Beek nie sprawdził się w Manchesterze United i angielskiemu klubowi w końcu udało się sprzedać tego zawodnika. Trafi on do Girony, z którą podpisze kontrakt do 30 czerwca 2028 roku. Taką informację przekazał Fabrizio Romano.

Dość zaskakujące są kwoty związane z tym transferem. Na samym początku rewelacja ostatniego sezonu ligi hiszpańskiej zapłaci tylko 500 tysięcy euro. Czerwone Diabły postanowiły jednak zapisać w umowie wiele różnych bonusów.

Część z nich będzie dość łatwa do zrealizowania i bardzo prawdopodobne, że po spełnieniu pewnych warunków kwota transakcji wzrośnie do pięciu milionów. W przypadku tych bardziej wymagających zapisów na konto klubu z Old Trafford może trafić łącznie 15 milionów. Sprzedający zapewnili sobie także procent od kolejnej sprzedaży zawodnika.

Te zmienne sprawiają, że wszystkie strony powinny być zadowolone z tego ruchu. Holender trafił do Manchesteru w 2020 roku z Ajaxu Amsterdam za 39 milionów euro. Miał duże problemy z regularną grą w nowym zespole. Był dwukrotnie wypożyczany do innych drużyn.

W barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 62 mecze, w których zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst.

Czytaj także: Transfer Masona Greenwooda coraz bliżej. Manchester United przyjął ofertę Matthijs De Ligt porozumiał się z nowym klubem

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty