Ależ on to zrobił! Piękny gol w 1. lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Gol Michała Cywińskiego
Twitter / TVP Sport / Gol Michała Cywińskiego

Piłkarz Kotwicy Kołobrzeg Michał Cywiński popisał się ekwilibrystycznym uderzeniem w meczu z Wisłą Płock. Takiej bramki nie powstydziłyby się największe gwiazdy piłki nożnej.

W niedzielę (21.07) o godzinie 12:00 w Płocku rozpoczął się mecz Betclic I ligi między miejscową Wisłą a Kotwicą Kołobrzeg, która debiutowała na zapleczu Ekstraklasy. Lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy już w 13. minucie objęli prowadzenie.

Jeden z obrońców Wisła Płock próbował wybić głową piłkę zagraną w pole karne. Ta spadła jednak w pobliże ustawionego na wysokości 14 metra od bramki Michała Cywińskiego.

28-letni ofensywny pomocnik Kotwicy postanowił oddać strzał z pierwszej piłki. Zawodnik złożył się do efektownych nożyc i posłał piłkę w dolny róg bramki. Nagranie przedstawiające to uderzenie znajduje się poniżej. Wynik 1:0 dla zespołu z Pomorza utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Cywiński jest piłkarzem Kotwicy od 2022 roku, kiedy to przeszedł do tego klubu z Olimpii Grudziądz. Mecz z Wisłą Płock jest dla niego 67 występem w barwach drużyny z Kołobrzegu. Jak dotąd na swoim koncie zapisał 12 bramek i pięć asyst.

Wcześniej 28-latek grał głównie w klubach z niższych klas rozgrywkowych. W swoim CV ma m.in. Zawiszę Bydgoszcz i Wartę Poznań, był również zawodnikiem drugiej drużyny Lecha. Mecz z Wisłą Płock to dla niego dopiero trzeci występ na poziomie 1. ligi.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty