Miedź uciekała, GKS Tychy gonił w Betclic I lidze

Materiały prasowe / Paweł Sasiela / MiedzLegnica.eu / Miedź Legnica w okresie przygotowań w 2024 roku

Niedziela na remis w Betclic I lidze. GKS Tychy podzielił się punktami z Miedzią Legnica, a Wisła Płock z Kotwicą Kołobrzeg.

Miedź Legnica dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w Tychach, ale ostatecznie musiała zadowolić się punktem za remis 2:2. To dlatego, że GKS Tychy za każdym razem odpowiadał swoim golem. W pierwszym przypadku gospodarze wyrównali po 22 minutach, a w drugim przypadku już po czterech minutach. Bartosz Śpiączka odpowiedział na bramkę Floriana Hartherza i zdecydował o podziale punktów.

Kotwica Kołobrzeg zadebiutowała na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. W poprzednim sezonie drużyna awansowała, grając pod wodzą Macieja Bartoszka, a następnie Ryszarda Tarasiewicza. Ostatnie dni przed meczem w Płocku były niełatwe i jeszcze w piątek piłkarze opóźnili wyjście na trening z powodu zaległości w wypłatach wynagrodzeń. Ostatecznie Kotwica pojechała w sobotę do Płocka i pokazała się tam z dobrej strony.

Po pierwszej połowie beniaminek był na prowadzeniu 1:0. Zawdzięczał je strzałowi Michała Cywińskiego, który zakończył skutecznie całą serię strzałów kołobrzeżan. Wisła, która dokonała ciekawych wzmocnień w letnim oknie transferowym, zdołała krótko po zmianie stron doprowadzić do remisu. Zdobywcą gola na 1:1 był właśnie sprowadzony między sezonami Maciej Famulak. Na więcej Nafciarzy nie było stać, ponieważ podopieczni Tarasiewicza byli solidnie zorganizowani w obronie.