Co za wyczyn! Piłkarz Jagiellonii wyrównał rekord Lubańskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda

Jagiellonia Białystok w świetnym stylu zaczęła walkę o Ligę Mistrzów. W drugiej rundzie kwalifikacji ekipa mistrzów Polski zdemolowała FK Paneveżys, a hat-tricka skompletował w niecały kwadrans Jesus Imaz. I nawiązał do wyczynu polskiej legendy.

Jagiellonia Białystok po pierwszym starciu z FK Paneveżys jest już jedną nogą w trzej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Drużyna Adriana Siemieńca szybko zdominowała na wyjeździe mistrzów Litwy i wiele wskazuje na to, że rewanż będzie tylko formalnością.

Polski zespół zwyciężył we wtorek 4:0 (---> RELACJA) i był to koncert w wykonaniu Jesusa Imaza. Hiszpański napastnik w czternaście minut uzbierał na swoim koncie aż trzy bramki.

Co do najszybszych hat-tricków polskich klubów w europejskich pucharach, zawodnik wyrównał tym samym rekord legendarnego Włodzimierza Lubańskiego.

Dokładnie 52 lata temu, w sezonie 1972/73, Włodzimierz Lubański zabłysnął w starciu Pucharu Europy przeciwko Sliemie Wanderers, wygranym przez Górnika Zabrze aż 5:0. Były reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się 25., 27. oraz 39. minucie meczu.

Hat-trick Jesusa Imaza można zobaczyć poniżej. Rewanżowe starcie drugiej rundy kwalifikacji odbędzie się w środę 31 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 20:30.

---> Jesus Imaz skomentował swój popis. "Nie zapomnę do końca życia"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty