Skromne strzelanie w LKE. Kluby z Luksemburga i San Marino odparły ataki

Instagram / FC Differdange 03 / Piłkarze FC Differdange w rundzie jesiennej w 2024 roku

We wtorkowych meczach eliminacji Ligi Mistrzów był grad goli, natomiast w trzech spotkaniach eliminacji Ligi Konferencji Europy padła tylko jedna bramka. O zaliczkę postarali się piłkarze luksemburskiego Differdange.

Przeciwnikiem zespołu z Luksemburga były Ordabasy Szymkent, czyli zeszłoroczny przeciwnik Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. FC Differdange 03 zwyciężył 1:0 dzięki strzałowi Jorginho w pierwszej połowie i taką zaliczkę zabierze ze sobą w daleką podróż na rewanż w Kazachstanie. Po stracie bramki Ordabasy zyskały przewagę w posiadaniu piłki, ale przekuły ją w zaledwie dwa uderzenia celne.

We wtorek rozpoczęły się jeszcze dwa dwumecze, ale w nich na pierwszego gola trzeba jeszcze poczekać. Dużą szanse na zdobycie bramki przeciwnika miał KF Ballkani. W 20. minucie Lindon Emerllahu nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a była to najlepsza szansa na gola zespołu z Kosowa. Także później Hamrun Spartans bronili się z powodzeniem.

Bezbramkowym wynikiem zakończyło się również starcie AC Virtus z Florą Tallin. Drużyna z San Marino straciła worek bramek w poprzednim dwumeczu z FCSB w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nauczyła się czegoś na własnych błędach i tym razem przynajmniej zachowała czyste konto. We Florze można było zobaczyć między innymi Konstantina Vassiljeva oraz Rauno Sappinena.

Rewanże we wszystkich parach za tydzień.