Prowadzili już 4:0. I dali się zaskoczyć

Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny

AEK Ateny zwyciężył 4:3 z andorskim Interem Escaldes. Zespół Damiana Szymańskiego ma zaliczkę przed rewanżem, ale powinna ona być zdecydowanie wyższa. AEK prowadził już 4:0 na własnym stadionie.

Damian Szymański zagrał w podstawowym składzie AEK-u Ateny i był na boisku do 64. minuty. W niej zmiennikiem reprezentanta Polski był Konstantinos Galanopoulos. Dopóki kadrowicz Michała Probierza był na boisku, wszystko układało się dobrze dla gospodarzy, którzy prowadzili 4:0. Później zaczęły się jednak problemy. AEK stracił trzy gole, a na domiar złego nie wykorzystał rzutu karnego. Faworyt ma zaliczkę, ale nie jest pewny awansu przed rewanżem w Andorze.

Piłkarze FK Decić wrócą z bardzo dobrym wynikiem 2:0 z dalekiej podróży do Gruzji. Zespół z Czarnogóry zwyciężył z Dinamem Batumi. Najważniejszym piłkarzem meczu był Ilir Camaj, który wykorzystał rozprężenie zawodników Dinama w przedostatnim kwadransie i oddał dwa strzały do bramki.

FK Struga zagrał jako gospodarz z Piunikiem Erywan. W pierwszej połowie sędzia Luis Teixeira przyznał obu zespołom po rzucie karnym, a egzekutorzy nie pozwolili sobie na ich zmarnowanie. Po przerwie zaatakowali raz jeszcze gracze FK Struga. Od 60. minuty drużyna z Macedonii Północnej grała w jedenastu na dziesięciu, co przekuła w zwycięskiego gola na 2:1 Stefana Spirovskiego.