Dwie kolejki, siedem goli. Lider Betclic I ligi strzela jak na zawołanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadzi w tabeli Betclic I ligi. Podopieczni Marcina Brosza zdążyli w dwóch wygranych meczach strzelić siedem goli i ani jednego nie stracić.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma za sobą zwycięstwa 3:0 z Wartą Poznań i 4:0 z Chrobrym Głogów. Oba wygrane mecze łączy fakt, że podopieczni Marcina Brosza strzelali gole wyłącznie w drugich połowach. Do bramki Chrobrego dobierali się w sobotę przez 55 minut, a pierwszego gola zdobył najskuteczniejszy na boisku Wojciech Jakubik. Popisał się on dubletem, a pozostałe trafienia dołożyli Kacper Karasek z rzutu karnego oraz Maciej Ambrosiewicz.

Jak dotąd Wisła Płock także jest skuteczna tylko w drugich połowach. W spotkaniach przeciwko Kotwicy Kołobrzeg oraz Warcie Poznań schodziła na przerwę z golem straty do przeciwnika, po czym poprawiała wynik. W sobotę Nafciarze odwrócili rezultat 0:1 na 2:1 w Grodzisku Wielkopolskim. Trener Mariusz Misiura trafił ze zmianą, ponieważ strzelcem jednego z goli był Jime krótko po wejściu na boisku z ławki rezerwowych.

Górnik Łęczna zwyciężył 2:1 ze Stalą Rzeszów, choć już w 40. minucie stracił zawodnika. Sędzia Piotr Rzucidło zdecydował się pokazać czerwoną kartkę za brutalny faul Branislavowi Pindrochowi. Do bramki wszedł awaryjnie Adrian Kostrzewski i w 50. minucie stracił gola na 1:1 po strzale Tomasza Bały. Górnik nie podłamał się i odzyskał prowadzenie uderzeniem Damiana Warchoła w 84. minucie. Gra w dziesięciu nie przeszkodziła w zdobyciu kompletu punktów.

2. kolejka Betclic I ligi:

Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (0:0) 0:1 - Wojciech Jakubik 55' 0:2 - Kacper Karasek (k.) 72' 0:3 - Wojciech Jakubik 79' 0:4 - Maciej Ambrosiewicz 90'

Warta Poznań - Wisła Płock 1:2 (1:0) 1:0 - Wiktor Pleśnierowicz 22' 1:1 - Jime 54' 1:2 - Dominik Kun 66'

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 2:1 (1:0) 1:0 - Przemysław Banaszak 19' 1:1 - Tomasz Bała 50' 2:1 - Damian Warchoł 84'

Tabela Betclic I ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty