W tym artykule dowiesz się o:
Przez ostatnie dwa sezony Michał Żyro był zawodnikiem Wisły Kraków. Nie podbił jednak rozgrywek pierwszej ligi, a w dodatku po raz kolejny przeszkodziły mu kontuzje. W końcówce poprzedniego sezonu przeżył emocjonalny rollercoaster. Najpierw zdobył wraz z drużyną Puchar Polski, a następnie zaliczył gigantyczną wpadkę, bo tak trzeba nazwać brak awansu do Ekstraklasy.
Parę tygodni temu Żyro zgłosił się do Śląska Wrocław z prośbą o możliwość treningów, natomiast do podpisania kontraktu nie doszło.
I nie dojdzie, ponieważ w środę Żyro ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery.
Poniżej komunikat z jego Instagrama:
"To, co teraz piszę, to jedne z najtrudniejszych słów, jakie kiedykolwiek przyszło mi napisać. Dziś, z mieszanką wdzięczności, smutku i satysfakcji, ogłaszam zakończenie mojej kariery piłkarskiej.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tornado podczas meczu. Zawodnicy starali się kontynuować grę
Moja przygoda z piłką nożną rozpoczęła się w 1999 roku w KS Piaseczno, gdzie jako mały chłopiec bawiłem się piłką i marzyłem o wielkich stadionach. W 2004 roku moje marzenia zaczęły się spełniać - przeszedłem do Legii Warszawa, gdzie piłka nożna stała się moim zawodem i zostałem profesjonalnym piłkarzem. Z Legią przeżyłem najwięcej sukcesów i to właśnie dzięki temu klubowi wyjechałem za granicę, spełniając swoje marzenie o grze w Anglii.
Okres w Anglii to dla mnie czas wielkich wyzwań i niestety również tragedii. Wypadek i kontuzja, które tam doznałem, pozostawiły ślad, który odczuwam do dziś.
Moje piłkarskie wędrówki zabrały mnie do wielu wspaniałych klubów, którym chciałbym teraz podziękować: Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic, Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Stal Mielec, Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków.
Jestem dumny z tego, że mogłem czterokrotnie reprezentować nasz kraj w narodowych barwach na najwyższym poziomie, a także wielokrotnie wstępować w kadrach młodzieżowych od U-15 do U-21.
W trakcie mojej kariery zdobyłem trzy mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski, mistrzostwo 1. ligi ze Stalą Mielec i pomogłem tej drużynie awansować do Ekstraklasy.
Z całego serca dziękuję wszystkim trenerom, którzy mieli wpływ na mój rozwój i karierę. Dziękuję również wszystkim piłkarzom, z którymi dzieliłem szatnie i rywalizowałem na boisku. Ogromne podziękowania kieruję do mojej rodziny, żony, dzieci i przyjaciół za niesamowite wsparcie przez te wszystkie lata. Nie mogę też zapomnieć o kibicach - dziękuję wam za bycie ze mną na dobre i na złe, wasza energia i wsparcie zawsze dodawały mi sił.
Choć kończę karierę jako zawodowy piłkarz, nie opuszczam świata piłki nożnej. Już wkrótce dowiecie się, jaką nową rolę w niej obejmę."
Mistrzostwo Polski - trzykrotnie. Puchar Polski - sześciokrotnie. W sumie 169 meczów na poziomie polskiej Ekstraklasy, cztery występy w reprezentacji Polski.
CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: Kylian Mbappe kupił... klub piłkarski Kosta Runjaić chce piłkarza Lecha Poznań. Konkretna kasa na stole