Puchar Włoch: Triestina gra dalej, Sampdoria za burtą

Po Lumezzane, Citta di Palermo, SSC Napoli, Chievo Veronie i Novarze awans do 1/8 finału Pucharu Włoch wywalczyły zespoły Triestiny oraz Livorno Calcio. Pierwszy z klubów planowo wyeliminował Sassuolo, a drugi niespodziewanie ograł Sampdorię Genua.

Adam Kiołbasa

Triestina okazała się lepsza od Sassuolo dzięki bramce z pierwszych minut drugiej połowy, kiedy to na listę strzelców wpisał się Stanković. Z przebiegu gry jednak gospodarze zasłużenie wywalczyli awans.

Rozczarowała Sampdoria, która po porażce w derbach Genui tym razem pożegnała się z TIM CUP. W pierwszych sekundach drugiej odsłony gola na 1:0 dla Dorianich zdobył Mannini, ale na kwadrans przed końcem samobójczym uderzeniem do wyrównania doprowadził Daniele Gastaldello. Ostatnie słowo należało do Livorno i awans Bordowym zapewnił Danilevicius.

Przypomnijmy, że od razu udział na etapie 1/8 finału rozgrywek miały zapewnione następujące kluby: Inter Mediolan, Juventus Turyn, AC Milan, ACF Fiorentina, CFC Genoa, AS Roma, Udinese Calcio i Lazio Rzym. Ostatnia z ekip broni trofeum.

Triestina - Sassuolo 1:0 (0:0)
1:0 - M. Stanković 52'
Awans: Triestina.

Sampdoria Genua - Livorno Calcio 1:2 (0:0)
1:0 - Mannini 46'
1:1 - Gastaldello (sam.) 75'
1:2 - Danilevicius 84'
Awans: Livorno.