Adam Buksa prowadzi do Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / FC Midtjylland / Adam Buksa w barwach FC Midtjylland
Instagram / FC Midtjylland / Adam Buksa w barwach FC Midtjylland

Bramka reprezentanta Polski w eliminacjach Ligi Mistrzów. Adam Buksa pomógł FC Midtjylland zdobyć zaliczkę 2:0 przed wyjazdowym rewanżem z Ferencvarosi TC.

FC Midtjylland, którego napastnikiem jest Adam Buksa, spokojnie wyeliminował FC Santa Coloma w drugiej rundzie. Następnym przeciwnikiem zespołu reprezentanta Polski jest Ferencvarosi TC, a dwumecz rozpoczął się w Danii. Minął nieco ponad kwadrans i gospodarze prowadzili 1:0, a zdobywcą pierwszego gola w edycji europejskich pucharów zdobył Adam Buksa.

W pierwszej połowie piłkarze FC Midtjylland mieli dobrą szansę na powiększenie prowadzenia, ale Aral Simsir nie wykorzystał rzutu karnego. Tym samym pozostało 1:0 i na bramkę na 2:0 trzeba było poczekać do 69. minuty. W niej Franculino strzelił po dograniu Arala Simsira.

Rywalizacja w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów rozpoczęła się we wtorek w Azerbejdżanie. Przeciwnikiem Karabachu Agdam jest Ludogorec Razgrad, który zdążył już wyeliminować dwóch przeciwników. W podstawowym składzie mistrza Bułgarii wyszedł Jakub Piotrowski. Decydująca bramka na 2:1 dla Ludogorca padła już po zejściu reprezentanta Polski w 82. minucie. Caio Vidal zapewnił zaliczkę gościom strzałem w 87. minucie.

Piłkarze PAOK-u wybrali się w stosunkowo długą podróż do Malmoe. Ich trener Razvan Lucescu postawił w podstawowym składzie na między innymi Tomasza Kędziorę. Polak zagrał na środku obrony i czekały na niego konfrontacje między innymi z Isaaciem Thelinem oraz Erikiem Botheimem. Obrona PAOK-u skapitulowała dwukrotnie, ale ekipa z Grecji potrafiła odpowiadać na gole Malmoe FF. Abdul Rahman Baba ustalił wynik na 2:2 w 75. minucie i sprawa awansu wyjaśni się na Stadionie Toumba.

W środę swój dwumecz rozpocznie Jagiellonia Białystok, której przeciwnikiem będzie FK Bodo/Glimt.

III runda eliminacji Ligi Mistrzów:

FC Midtjylland - Ferencvarosi TC 2:0 (1:0) 1:0 - Adam Buksa 17' 2:0 - Franculino 69'

Karabach Agdam - Ludogorec Razgrad 1:2 (0:0) 0:1 - Dinis Almeida 56' 1:1 - Juninho 65' 1:2 - Caio Vidal 87'

Malmoe FF - PAOK 2:2 (1:1) 1:0 - Pontus Jansson 28' 1:1 - Taison 42' 2:1 - Sebastian Nanasi 67' 2:2 - Abdul Rahman Baba 75'

Dynamo Kijów - Rangers FC 1:1 (1:0) 1:0 - Andrij Jarmolenko 38' 1:1 - Cyriel Dessers 90'

Sparta Praga - FCSB 1:1 (0:0) 0:1 - Joyskim Dawa 61' 1:1 - Victor Olatunji 78'

Lille OSC - Fenerbahce 2:1 (1:0) 1:0 - Tiago Santos 12' 1:1 - Irfan Can Kahveci 80' 2:1 - Edon Zhegrova 90'

Red Bull Salzburg - FC Twente 2:1 (1:0) 1:0 - Maurits Kjaergaard 41' 2:0 - Maurits Kjaergaard 85' 2:1 - Michel Vlap 90'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty