Dziś w nocy Lewandowski zrobił show. Zobacz wszystkie jego gole w meczu

Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Pierwsza bramka Roberta Lewandowskiego w meczu z Milanem

Robert Lewandowski przed sezonem znajduje się w znakomitej formie. Polski napastnik zdobył dwie bramki w starciu przeciwko AC Milan. Oba znakomite gole możesz zobaczyć poniżej.

Już niedługo wystartuje sezon La Liga. FC Barcelona, podobnie jak spora część innych topowych klubów z Europy, przygotowuje się do niej w Stanach Zjednoczonych. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu na M&T Bank Stadium w Baltimore w stanie Maryland Duma Katalonii rozgrywała mecz z AC Milanem.

Ostatecznie w regulaminowym czasie gry było 2:2. Obie bramki dla Dumy Katalonii strzelił Robert Lewandowski. Później został rozegrany już konkurs rzutów karnych, w którym Polak nie mógł wziąć udziału. Został bowiem ściągnięty przez trenera w 78. minucie.

Dwie bramki Polaka mogły wywrzeć wrażenie. Pierwszą z nich strzelił w 22. minucie. Raphinha popisał się znakomitym podaniem, a nasz napastnik oddał strzał z linii pola karnego. Bramkarz Milanu przy takim uderzeniu nie miał wiele do powiedzenia.

Drugą zdobył w 58. minucie, po znakomitym, szybkim ataku całego zespołu. Kluczowe podanie posłał Pau Victor. Lewandowski nie miał innego wyjścia, jak tylko skierować piłkę do siatki. Wideo z obu bramek możesz zobaczyć na końcu artykułu.

- Pracowali na tego gola od początku drugiej połowy i mamy dublet w wykonaniu Polaka. Wysoki pressing to jest coś, co poprawiło się w wykonaniu Barcy w drugiej połowie. Robert Lewandowski mocno pracował, by nie raz, nie dwa wpisać się na listę strzelców - mówili komentatorzy Eleven Sports.